Wróć
05.06.2023

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

05.06.2023

Wykład prof. Karola Modzelewskiego

W zeszły piątek, gościliśmy w naszej szkole prof. Karola Modzlewskiego – historyka, profesora nauk humanistycznych, legendę opozycji, senatora I kadencji.

Pierwszy raz skazany w 1965 r. za napisany razem z Jackiem Kuroniem „List otwarty do partii”, drugi raz za udział w wydarzeniach marcowych i trzeci raz w stanie wojennym. To on wymyślił nazwę „Solidarność”. Wykładał na Uniwersytetach Wrocławskim i Warszawskim. Autor m.in. dzieła „Barbarzyńska Europa”. Jego autobiograficzna książka „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” zdobyła nagrodę Nike.

W ramach naszego Friday Enrichment Program udało nam się zorganizować wykład, który poprowadził dla naszych uczniów pt. „Państwo policyjne i opór społeczny: dawne doświadczenia i współczesność”.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +