Zapraszamy na Dzień Otwarty – 20 stycznia 2019 o godz. 14:00. Dowiedz się więcej

31.05.2018

Wyniki konkursu muzycznego “Purpurowy Stradivarius”

31.05.2018

Wyniki konkursu muzycznego “Purpurowy Stradivarius”

Laureatką nagrody głównej została Weronika Weiss, 16-letnia skrzypaczka z Warszawy. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim młodym i uzdolnionym muzykom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w 4-tygodniowej letniej szkole muzycznej w Luzerne Music Centre w USA. Ideą szkoły letniej jest umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom z całego świata kształcenia umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków m.in. ze słynnej Orkiestry Filadelfijskiej i Nowojorskiego Baletu.

Konkurs “Purpurowy Stradivarius” zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Akademeia, Komitetem Społecznym “Purpurowy Stradivarius”, Music Hub oraz Luzerne Music Center (NY, USA). Do udziału zaprosiliśmy wszystkich uzdolnionych skrzypków, puzonistów i fagocistów w wieku 14-18 lat.  W skład Komisji Konkursowej weszli światowej klasy muzycy, wokaliści, specjaliści i akademicy:

Elizabeth Pitcairn – wybitna amerykańska skrzypaczka, solistka i nauczyciel młodzieży, prezydent i dyrektor artystyczny międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center w USA, posiadaczka instrumentu o wyjątkowym brzmieniu: pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Purpurowym Mendelssohnem”

Prof. Louise Thomas – pianistka, obecnie dziekan do spraw akademickich w College of Performing Arts w Chapman University w Południowej Kalifornii, USA. Louise Thomas koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji w takich salach koncertowych, jak Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Muzeum Akademii im. Franza Liszta w Budapeszcie, Sala koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie, Sala koncertowa Walta Disneya w Los Angeles i Weill Hall w Nowym Jorku.

prof. dr hab. Włodzimierz Promiński – wielokrotnie nagradzany skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jest członkiem Prezydium Rady Akademii Fonograficznej i pełnomocnikiem ds. koncertowych rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

dr hab. Artur Kasperek – urodzony w Lublinie, absolwent Liceum Muzycznego im. Karola Lipińskiego w klasie fagotu Grażyny Woć-Kowalik. Studia odbył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bogumiła Gadawskiego, a umiejętności instrumentalne doskonalił u prof. Klausa Thunemanna. Jest laureatem konkursów solowych i kameralnych. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora, a w 2016 doktora habilitowanego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, jest adiunktem w Katedrze Instrumentów Dętych.

Aleksandra Wittchen – absolwentka kierunku Music w Trinity College, University of Cambridge. Podczas studiów śpiewała w chórze Gonville & Caius College. Brała udział w trasach koncertowych chóru na całym świecie, m.in. w Azji i USA, oraz nagrała 3 płyty, występując także jako solistka. Obecnie studiuje śpiew solowy i aktorstwo na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik. W muzykologii Aleksandrę najbardziej interesuje problematyka psychologii postaci w operze klasycystycznej i romantycznej, a także estetyka przedstawicieli Młodej Polski w muzyce.

Olga Szyłejko – współzałożycielka warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub, wokalistka, trener wokalny, kompozytor oraz autorka tekstów. W 2007 roku rozpoczęła naukę na bostońskiej uczelni Berklee College of Music, gdzie ukończyła kierunek „Contemporary Writing and Production”.