27.09.2022

Wyniki konkursu muzycznego „Purpurowy Stradivarius”

27.09.2022

Wyniki konkursu muzycznego „Purpurowy Stradivarius”

Laureatką nagrody głównej została Weronika Weiss, 16-letnia skrzypaczka z Warszawy. Serdecznie gratulujemy!

Wszystkim młodym i uzdolnionym muzykom dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Nagrodą główną w konkursie jest udział w 4-tygodniowej letniej szkole muzycznej w Luzerne Music Centre w USA. Ideą szkoły letniej jest umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom z całego świata kształcenia umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków m.in. ze słynnej Orkiestry Filadelfijskiej i Nowojorskiego Baletu.

Konkurs „Purpurowy Stradivarius” zorganizowaliśmy wspólnie z Fundacją Akademeia, Komitetem Społecznym “Purpurowy Stradivarius”, Music Hub oraz Luzerne Music Center (NY, USA). Do udziału zaprosiliśmy wszystkich uzdolnionych skrzypków, puzonistów i fagocistów w wieku 14-18 lat.  W skład Komisji Konkursowej weszli światowej klasy muzycy, wokaliści, specjaliści i akademicy:

Elizabeth Pitcairn – wybitna amerykańska skrzypaczka, solistka i nauczyciel młodzieży, prezydent i dyrektor artystyczny międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center w USA, posiadaczka instrumentu o wyjątkowym brzmieniu: pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Purpurowym Mendelssohnem”

Prof. Louise Thomas – pianistka, obecnie dziekan do spraw akademickich w College of Performing Arts w Chapman University w Południowej Kalifornii, USA. Louise Thomas koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji w takich salach koncertowych, jak Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Muzeum Akademii im. Franza Liszta w Budapeszcie, Sala koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie, Sala koncertowa Walta Disneya w Los Angeles i Weill Hall w Nowym Jorku.

prof. dr hab. Włodzimierz Promiński – wielokrotnie nagradzany skrzypek, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jest członkiem Prezydium Rady Akademii Fonograficznej i pełnomocnikiem ds. koncertowych rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezesem Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej.

dr hab. Artur Kasperek – urodzony w Lublinie, absolwent Liceum Muzycznego im. Karola Lipińskiego w klasie fagotu Grażyny Woć-Kowalik. Studia odbył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bogumiła Gadawskiego, a umiejętności instrumentalne doskonalił u prof. Klausa Thunemanna. Jest laureatem konkursów solowych i kameralnych. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora, a w 2016 doktora habilitowanego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, jest adiunktem w Katedrze Instrumentów Dętych.

Aleksandra Wittchen – absolwentka kierunku Music w Trinity College, University of Cambridge. Podczas studiów śpiewała w chórze Gonville & Caius College. Brała udział w trasach koncertowych chóru na całym świecie, m.in. w Azji i USA, oraz nagrała 3 płyty, występując także jako solistka. Obecnie studiuje śpiew solowy i aktorstwo na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Jolanty Janucik. W muzykologii Aleksandrę najbardziej interesuje problematyka psychologii postaci w operze klasycystycznej i romantycznej, a także estetyka przedstawicieli Młodej Polski w muzyce.

Olga Szyłejko – współzałożycielka warszawskiej szkoły muzycznej Music Hub, wokalistka, trener wokalny, kompozytor oraz autorka tekstów. W 2007 roku rozpoczęła naukę na bostońskiej uczelni Berklee College of Music, gdzie ukończyła kierunek „Contemporary Writing and Production”.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +