30.09.2022

Zajęcia praktyczne z chirurgii małoinwazyjnej

30.09.2022

Zajęcia praktyczne z chirurgii małoinwazyjnej

Medycyna jest jednym z przedmiotów fakultatywnych w naszym liceum. Tym razem, uczniowie ćwiczyli umiejętności praktyczne z dziedziny chirurgi małoinwazyjnej.

W tym celu prowadzący zajęcia lek. Rafał Roszkowski przeprowadził zajęcia z użyciem trenażera laparoskopowego, czyli urządzenia stworzonego z myślą o początkowych szkoleniach laparoskopowych, podczas których lekarze stawiają pierwsze kroki w technikach laparoskopowych.

Nacisk jest kierowany głównie na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz właściwe posługiwanie się narzędziami laparoskopowymi.

Rafał Roszkowski – lekarz. W roku 2014 ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. W trakcie studiów brał czynny udział w działalności studenckich kół naukowych przy Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby oraz Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej. Asystował przy operacjach przeszczepienia wątroby.

Obecnie pracuje i specjalizuje się w dziedzinie chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie wykonuje się między innymi laparoskopowe resekcje guzów żołądka i jelit oraz operacyjnie leczy się otyłość. Szczególne zainteresowania to chirurgia ogólna, onkologiczna i medycyna ratunkowa.

Ukończył kurs ACLS stworzony przez American Heart Association. Działał w Stowarzyszeniu „Lubię Pomagam”, gdzie wspierał akcje promujące honorowe krwiodawstwo, publikował artykuły medyczne i udzielał porad dotyczących zdrowego stylu życia.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +