Najbliższy weekend rekrutacyjny odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2018. Dowiedz się więcej

Zajęcia z podstaw scenografii

Zajęcia z podstaw scenografii

W każdą środę, nasi uczniowie – młodzi artyści biorą udział w zajęciach warsztatowych, które nazywamy Art Lab. Tym razem, warsztaty prowadziła Joanna Macha – scenograf, członek Polskiej Akademii Filmowej.

Zajęcia warsztatowe z cyklu HUMAN FORM dotyczą podstaw scenografii i koncentrują sie na 5 zmysłach: smaku, węchu, dotyku, słuchu, wzroku.

Zadaniem uczniów jest stworzenie przestrzeni z elementem ruchu, działania, interakcji. Za nimi pierwsza faza pracy projektowej:

1. Faza pierwsza – opracowanie koncepcji, scenariusza
  2. Faza druga – wybór miejsca na realizację działania
  3. Faza trzecia – dobór materiałów i wykonanie projektu
  4. Faza czwarta – prezentacja i omówienie zadania

– jeszcze sporo pracy przed nimi. Czekamy na efekt końcowy!

Joanna Macha – jedna z najzdolniejszych i najbardziej znanych polskich scenografek. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA). Obdarzona niezwykle plastyczną wyobraźnią i świadomością znaczenia detalu, dzięki czemu sugestywnie odtwarza tak realia przedwojennej Polski, jak i kiczowatą scenerię dancingów lat 80. czy atmosferę współczesnego prowincjonalnego miasta.

Autorka scenografii do takich filmów jak „Ile waży koń trojański?” (2008) Juliusza Machulskiego, „Drogówka”(2013) Wojciecha Smarzowskiego, „Serce, serduszko” (2014) Jana Jakuba Kolskiego, „Jack Strong” (2014) Władysława Pasikowskiego, „Córki dancingu” (2015) Agnieszki Smoczyńskiej, „Niewinne” (2016) Anne Fontaine, „Prosta historia o morderstwie” (2016) Arkadiusza Jakubika, “Pokot” (2016) Agnieszki Holland.

Laureatka nagrody za scenografię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł za scenografię do filmu „Wenecja” (2010) Jana Jakuba Kolskiego oraz nominowana do nagrody Orzeł za scenografię do „Jacka Stronga”. Uhonorowana nagrodą „Master of Cinemagic” na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinemagic.pl w Warszawie.