Zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 19 października o godz. 9:45! Zarejestruj się.

19.07.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19.07.2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego, które odbyło się w piątek 28 czerwca 2019 roku, pożegnaliśmy naszych pierwszych absolwentów matury A level.

Mark Moore, dyrektor szkoły, w swoim przemówieniu odwołał się do cytatu z „Romea i Julii” Szekspira, podkreślając paradoks rozstań, które są zarazem przyjemne i smutne: „Dob­ra­noc, lu­by! jeszcze raz dobranoc! Smu­tek roz­sta­nia tak bar­dzo jest miły, Że by dob­ra­noc wciąż us­ta mówiły.”

Publiczność zgromadzona w auli liceum mogła podziwiać prace i osiągnięcia uczniów. Zakończenie roku, poprowadzone przez Julię Kałużną i Krystiana Schneydera, rozpoczęło się od projekcji dwóch filmów krótkometrażowych, w tym interpretacji słynnej mowy Charliego Chaplina z „Dyktatora, które zagrali i nakręcili uczniowie. Zobaczyliśmy również przedstawienie wykonane przez naszą grupę teatralną oraz posłuchaliśmy krótkiego koncertu zespołu muzycznego Akademeia High School.

Galeria zdjęć

Najlepsi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia – za osiągnięcia akademickie, za prace w ramach projektów charytatywnych prowadzonych przez wolontariat uczniowski i fundację Akademeia High School, czy za największe postępy w nauce. Dr Karolina Watras, the Deputy Head, wręczyła specjalne dyplomy naszym pierwszym absolwentom, mówiąc:

“Będziecie na zawsze zapamiętani jako pierwszy rocznik absolwentów Akademeia High School. Wasza ambicja, wytrwałość i zaangażowanie były i będą inspiracją dla waszych młodszych kolegów i źródłem radości dla nauczycieli. Wspólnie stworzyliśmy etos Akademeia Hish School. Wasi nauczycieli nie tylko dbali o wasz rozwój naukowy, ale także osobisty.

Chciałabym Wam pogratulować wytrwałości i ciężkiej pracy. W trakcie waszej edukacji w Akademeia rozwinęliście się i staliście się niezwykłymi młodymi ludźmi. Jestem pewna, że dzięki swoim talentom i inteligencji będziecie się dalej rozwijać i przyczynicie się do rozwoju świata. Życzę Wam, żebyście nigdy nie porzucili chęci do nauki i czerpali z tego radość.”

Na koniec gali nauczycieli przygotowali niespodziankę, którą był krótki koncert dla uczniów.