Wróć
09.06.2023

Zwycięzcy Brytyjskiej Olimpiady Chemicznej

09.06.2023

Zwycięzcy Brytyjskiej Olimpiady Chemicznej

Rozpiera nas duma i radość!
Cała społeczność Akademeia pragnie wyrazić ogromny podziw dla naszych uczniów, którzy wzięli udział w prestiżowej Brytyjskiej Olimpiadzie Chemicznej. Wzięło w niej udział 13 uczniów, którzy wykazali się ogromnym wysiłkiem i przygotowaniem do tego wymagającego konkursu.

Wyniki:
Juliusz – złoto
Ada, Aleksandra, Antonina, Julia – srebro
Laura, Piotr, Wiktoria – brąz

W tegorocznej olimpiadzie wzięło udział prawie 12 000 osób z wielu szkół w Wielkiej Brytanii i za granicą. Pytania dotyczyły zagadnień z zakresu chemii na poziomie licencjackim, wykraczając poza standardowy program nauczania, a wyniki są prawdziwą wizytówką talentu i wszechstronnych umiejętności naszych uczniów.
Specjalne uznanie dla Juliusza za osiągnięcie wyniku w górnym 1% wszystkich uczestników! Nie zapominajmy też o Laurze, która zdobyła brąz, mimo że jest dopiero w Y11, i Adzie, której srebro w Y12 jest naprawdę imponujące, biorąc pod uwagę, że Olimpiada jest skierowana do uczniów Y13.

Nie moglibyśmy być bardziej dumni z osiągnięć naszych uczniów!

Nasi wybitni chemicy

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +