fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Blog
Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę średnią?

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę średnią?

Wielu nastolatków i ich rodziców staje przed wyborem: liceum państwowe czy liceum prywatne. Nawet najlepsze publiczne szkoły średnie mają ograniczone możliwości działania, związane z koniecznością realizacji podstawy programowej, systemem egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych oraz niewielkimi zasobami finansowymi. Prywatna szkoła średnia nie odrzuca wiedzy wchodzącej w skład podstawy programowej, ale przede wszystkim daje młodym ludziom szansę rozwijania swoich pasji i talentów oraz poszerzania horyzontów. Dzięki niej zyskuje się szansę na studiowanie na najbardziej prestiżowych uczelniach świata. Ukończenie prywatnego liceum to bilet do lepszego życia i kariery zawodowej.

Popularność liceów prywatnych zwiększa się

Z roku na rok niepubliczne szkoły średnie zyskują coraz większą popularność. Nic dziwnego, to placówki, w których uczeń jest najważniejszy, a realia stale zmieniającego się świata traktowane są jako wyzwania, a nie zagrożenie dla zastałego systemu społecznego. Program edukacyjny jest na tyle elastyczny i urozmaicony, że każdy młody człowiek ma czas i na zdobywanie gruntownej wiedzy, i na pielęgnowanie pasji, przesądzających o jego wyjątkowości, która niejednokrotnie staje się kartą przetargową na rynku pracy.

Prywatna szkoła średnia

Prywatna szkoła średnia – zalety

Prywatne liceum to miejsce, w który uczniowie mogą liczyć na indywidualne podejście i wsparcie kadry nauczycielskiej, niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie do egzaminu, matury czy też ubiegania się o miejsce na liście studentów na znanym, światowym uniwersytecie.Tu uczniowie i nauczyciele mają dla siebie czas, a system mentorski – jedna z najefektywniejszych metod nauki inspirowana relacją mistrz-uczeń, w której mentor przyjmuje rolę doświadczonego doradcy i konsultanta – przynosi wspaniałe owoce.

Wysoka jakość nauczania

Nowoczesna prywatna szkoła średnia powstaje zwykle jako projekt grupy ludzi, którzy sami odebrali wyjątkowo staranne wykształcenie i doskonal znają wagę rzetelnej i nowoczesnej edukacji jako kluczowego elementu w rozwoju kariery zawodowej. Nie inaczej jest w przypadku naszej szkoły: jakość nauczania gwarantowana jest ponad 10-letnim doświadczeniem w doradztwie edukacyjnym jej założyciela oraz grupy doświadczonych nauczycieli, akademików i ekspertów edukacyjnych. Wśród nauczycieli w prywatnych liceach nie brakuje doktorantów i osób z tytułem doktora, aktywnie zaangażowanych w badania naukowe. Wielu z nich to to absolwenci najlepszych zagranicznych uniwersytetów, w tym Uniwersytetu w Oxfordzie czy Uniwersytetu w Cambridge.

Nauka w liceum

Mniejsze klasy – bardziej indywidualne podejście do ucznia

Dzięki mniejszym klasom oraz systemowi mentorskiemu, prywatne szkoły średnie są w stanie zaoferować maksymalnie indywidualne podejście do każdego ucznia. Wiemy, że edukacja powinna opierać się na współpracy, powinna przypominać podróż, nie zaś proces produkcji. Podstawą naszego programu nauczania jest nauka krytycznego myślenia, dzięki któremu nasi uczniowie mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw ery informacji. Aby nauczyć się krytycznie myśleć, trzeba ze sobą rozmawiać i wchodzić w dobre relacje z ludźmi w różnym wieku. W prywatnym liceum to możliwe, bo tworzymy społeczność, która dba o siebie nawzajem.

Lekcja w liceum

Rozbudowana infrastruktura szkoły

Przestrzeń szkolna powinna być miejscem, do którego chce się wracać – w którym wszyscy dobrze się czują. Nasza szkoła zapewnia profesjonalną przestrzeń do pracy akademickiej, do zajęć artystycznych i pracy twórczej, przestrzeń sportową oraz do pracy własnej i relaksu. Prywatna szkoła średnia często zleca zaprojektowanie swojej siedziby od zera, zamiast wprowadzać się do gotowego budynku. Nie inaczej było w naszym wypadku. Budynek naszej szkoły zaprojektowany przez Medusa Group został uznany za najlepszy obiekt użyteczności publicznej w Polsce w ramach plebiscytu European Property Award 2019-2020.

Prywatne szkoły poszerzają horyzonty uczniów

Niepubliczna szkoła średnia daje młodym ludziom szansę rozwijania swoich pasji i talentów oraz poszerzania horyzontów. Tu nauczyciele nie narzucają swojej wizji idealnego życia, a towarzyszą uczniom w ich poszukiwaniach, przyglądają się ich postępom, podpowiadają optymalne rozwiązania. Społeczność uczniów i społeczność nauczycieli tworzy organizm umożliwiający kształcenie osób ciekawych świata, poszukujących nowatorskich rozwiązań, odważnych w zadawaniu pytań.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+