fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Blog
Na co warto zwrócić uwagę wybierając liceum prywatne?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając liceum prywatne?

Podstawowa szkoła przygotowuje wszystkich uczniów do tego, by umiały funkcjonować w codziennym życiu. Kończąc ją, nastolatkowie mają ogólną wiedzę, potrafią pisać, czytać, liczyć, zacieśnili związki z kolegami i koleżankami. Etap pomiędzy podstawówką a wyborem studiów jest ogromnie ważny dla ich przyszłości. Kiedy w planach mają maturę międzynarodową i ambitne założenia dotyczące swojej przyszłej kariery, prywatna szkoła średnia, w której zajęcia prowadzone są nieszablonowo i gdzie otwiera się młode umysły na zdobywanie wiedzy i cieszenie się sukcesami, może mieć ogromne znaczenie w rozwoju młodego człowieka.

Profesjonalizm kadry nauczycielskiej

Nauczyciel nie powinien jedynie przekazywać wiedzy i sprawdzać, czy została przyswojona. Okres szkoły średniej to czas, kiedy młodzież może bardziej poznać siebie, swoje słabe i silne strony, skierować swoją uwagę na konkretne dziedziny i rozwinąć krytyczne myślenie o świecie. Dlatego też każdy nauczyciel w nowoczesnym liceum jest ekspertem w swojej dziedzinie, prawdziwym pasjonatem, który po latach doświadczeń zaraża swoim entuzjazmem młodych ludzi. Nauczyciele powinni wyróżniać się także odpowiednimi stopniami naukowymi, muszą ciągle się rozwijać, angażować w badania naukowe i być ciekawymi świata.

Dając dobry przykład uczniom, motywują ich do rozwoju i uwolnienia swojego potencjału. A tych w prywatnej szkole średniej Akademeia High School nie brakuje. W prywatnym liceum znaczną część edukatorów stanowią doktorzy oraz doktoranci, także absolwenci studiów zagranicznych. Nauczyciele wykształceni w Oxfordzie, Cambridge, na uczelniach humanistycznych, artystycznych i technicznych w USA, Danii czy Niemiec miewają bardzo nowatorskie pomysły i są dzięki temu bardzo lubiani przez uczniów.

Uczelnie, na których studiują absolwenci liceum

O jakości edukacji świadczą w szczególności wyniki byłych uczniów. W 2020 roku, trudnym przecież na całym świecie, 85% uczniów Akademeia High School uzyskało oceny A i A* z przedmiotów maturalnych. Warto wiedzieć, że najlepsze światowe uczelnie wymagają ocen A*A*A lub A* AA, dlatego wychowankowie warszawskiego liceum nie tylko mogli marzyć o studiowaniu na najlepszych uniwersytetach na świecie, ale faktycznie się na nie dostali. Niektórzy wyjechali do USA, by kontynuować naukę na NYU, Columbia, Duke, inni do Wielkiej Brytanii, gdzie zdobywają wiedzę w Oksfordzie czy Cambridge.

Naszych wychowanków nie brakuje także w Bocconi, Esade, UvA i na uczelniach holenderskich. Po zdobyciu dyplomu takich szkół wyższych droga do kariery i sukcesów jest otwarta dla nich na całym świecie.

Indywidualny program nauczania wykorzystujący predyspozycje uczniów

Oceny z egzaminów i końcowe na świadectwie to jedna strona nauki. Druga to przede wszystkim rozwój ucznia. Celem edukacji nie może być jedynie wynik z testu czy zdanie brytyjskiej matury, ale przede wszystkim poczucie spełnienia i chęć do ciągłej nauki, poszerzania wiedzy i umiejętności. Do tego ma motywować także szkoła z jej wychowawcami. Uczeń szkoły średniej ma kilka lat na to, by nauczyć się nie suchych, encyklopedycznych faktów, ale posiąść także ogromną wiedzę o sobie, swoich możliwościach, potrzebach i odkryć w sobie talenty oraz radość poznawania. Tylko wtedy nauka może przerodzić się w pasję, a pasja dodaje sensu życiu.

Program edukacji w prywatnym liceum nie prowadzi tylko do zdania międzynarodowej matury, ale łączy program autorski Akademeia Assessed Courses z programem iGCSE. Cambridge IGCSE to program edukacyjny znany i ceniony na całym świecie przez wyższe uczelnie oraz przez świadomych pracodawców. Powstał z myślą o uczniach w wieku 14-16 lat i bywa pierwszym, ale znaczących krokiem w ich karierze. Uczniowie realizują podstawę programową, ale także chodzą na dodatkowe kursy i zajęcia. Dlatego są tak dobrze przygotowani do matury międzynarodowej, studiów zagranicznych, ale równie dobrze mogą sprawdzić się w wielu dziedzinach i przekonać się, co jest faktycznie bliskie ich sercu.

Ponadto system edukacji w prywatnym liceum promuje krytyczne myślenie, rozwiązania kreatywne, zdolność do komunikowania się społecznego, współpracy zespołowej i szybkie adaptowanie się do zmiennych warunków.

Wsparcie uczniów w rozwijaniu zainteresowań i pasji

Każdy ma pasje i talent. Wystarczy je odkryć, a następnie rozwijać. Uczniowie prywatnego liceum mają czas i okazję do tego, by pokazać, co kochają i robią z wielkim zamiłowaniem. Część przejawia talenty artystyczne: maluje, rysuje, śpiewa, tańczy. Nie brakuje w szkole także sportowców, którzy w przyszłości mają szanse na zdobycie najwyższych laurów. Wspierani są także przyszli aktorzy czy twórcy filmowi. Program edukacyjny przygotowany jest tak, by każdy uczeń mógł poświęcić się swojemu hobby i z czasem wnieść je na poziom zawodowstwa.

W szkole uruchomiono programy wspierające uczniów w rozwoju umiejętności społecznych i miękkich. Umożliwiają one odkrycie ścieżki potencjalnej kariery akademickiej i zawodowej. W szkole działają także warsztaty tematyczne, projekty grupowe, a uczniowie mogą brać udział w wykładach z ekspertami z wybranych dziedzin. Obowiązkowe są także różne rodzaje zajęć pozalekcyjnych: naukowe, profesjonalne czy charytatywne.

Architektura i lokalizacja budynku liceum

Przebywanie w otoczeniu pięknych murów może inspirować. Kiedy uczniowie codzienne spędzają czas w wyjątkowym miejscu, integrują się z nim, a ich umysły są korzystnie stymulowane. Dlatego prywatna szkoła średnia Akademeia High School od 2017 mieści się w nowym budynku w Miasteczku Wilanów. W efektownie wykończonych murach znajdują się przestronne sale szkolne, nowoczesne laboratoria biologiczne, chemiczne, fizyczne. Jest tutaj także olbrzymia pracownia artystyczna i multimedialna oraz sala muzyczna ze studiem nagrań.

Uczniowie korzystają ze studia fotograficznego i audytorium teatralnego. Zajęcia sportowe, te obowiązkowe i dla pasjonatów, odbywają się w sali z boiskiem i zapleczem sportowym. Projektanci liceum prywatnego nie zapomnieli także o miejscu do relaksu, odpoczynku albo samodzielnej pracy rozwojowej, dlatego uczniowie mają do dyspozycji Eko-dach, Zielone patio, kantynę i kafeterię oraz świetlice.

Licealny program stypendialny

Wybitnie uzdolnieni uczniowie czasami potrzebują wsparcia z zewnątrz. Dlatego stworzono fundację, która przyznaje tym wyjątkowo uzdolnionym stypendia. Dzięki temu mogą mieć całkowicie lub częściowo finansowaną naukę w Akademeia High School. O dodatkowe środki mogą starać się także absolwenci szkoły, którzy dostali się do najlepszych uniwersytetów, zajmują się własnymi projektami charytatywnymi, wyróżniają się aktywnością i pracą na rzecz społeczeństwa.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+