To już ostatni dzwonek
Rekrutacja trwa

Liceum Akademeia High School

Jesteśmy niepublicznym liceum w Warszawie. Proponujemy wielowymiarową edukację oraz kompleksowe przygotowanie do ubiegania się o przyjęcie na prestiżowe zagraniczne uczelnie.

Wychodzimy z założenia, że szkoła powinna być miejscem, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania akademickie, poszerzać horyzonty, zdobyć wykształcenie na najwyższym poziomie oraz przygotować się do podjęcia studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach, ale nie tylko.

Osoby, które przejawiają talenty artystyczne, plastyczne bądź muzyczne, zacięci sportowcy, aspirujący młodzi aktorzy, przyszli filmowcy znajdą u nas przestrzeń na rozwijanie swoich pasji. Z myślą o nich, przygotowaliśmy program edukacyjny, który zapewnia możliwość rozwoju na poziomie profesjonalnym w wybranej przez nich dziedzinie.


Diagnostyka potencjału

Najlepsze rezultaty edukacyjne daje studiowanie przedmiotów, które nie są wybrane przypadkowo, ale zgodnie z umiejętnościami, pasją i predyspozycjami ucznia.

Wierzymy, że każdy uczeń ma mocną stronę, a szkoła powinna być miejscem, gdzie te uzdolnienia można odkryć, rozwinąć, a przede wszystkim nauczyć się je wykorzystywać. Wiemy, jak umiejętności ucznia połączyć z świadomym wyborem drogi edukacji.

Nasz autorski proces diagnostyczny rozpoczynamy już podczas rekrutacji do szkoły. Sprawdzamy zdolności każdego ucznia, określamy jego mocne strony, rozpoznajemy style uczenia się, aby pomóc mu wybrać najlepsze dla niego przedmioty maturalne, określić wymarzone kierunki studiów oraz przyszłą ścieżkę kariery.


Program akademicki

W trakcie dwóch pierwszych lat realizujemy program GCSE.

Pierwsze dwa lata nauki w szkole wyposażają uczniów w niezbędną wiedzę oraz dają im odpowiednie umiejętności (m.in. wysoki poziom znajomości języka angielskiego, metodologia uczenia się i przetwarzania informacji), które pomogą im w studiowaniu przedmiotów maturalnych w kolejnych latach.

Uważamy, że jest pula wiedzy i umiejętności, które musi zdobyć każdy uczeń na etapie nauki w liceum.

Podstawa programowa w trakcie I i II roku nauki (“CORE”) obejmuje:

 • Matematykę – dostępną na czterech poziomach zaawansowania (Express / Advanced / Standard / Studies);
 • Język angielski – dostępny w formie przedmiotu English Language and Literature lub English as a Second Langauge (ESL);
 • Język polski – zajęcia prowadzone są w ramach autorskiego programu nauczania w postaci bloków tematycznych dotyczących szeroko pojętej części humanistycznej zogniskowanej wokół polskiego dziedzictwa kulturowego, uzupełnionych o zajęcia z dziedziny sztuk wizualnych;
 • Visual and Music Culture  – interdyscyplinarne zajęcia, które mają na celu przedstawienie i omówienie zależności pomiędzy sztuką, muzyką, literaturą, historią, historią sztuki oraz religioznawstwem;
 • Critical Thinking – ćwiczenie umiejętności myślenia w sposób krytyczny, kreatywny, analityczny; fundament pracy własnej, umiejętności zdobywania wiedzy i uczenia się oraz podstawa kształtowania świadomej postawy obywatelskiej;
 • Global Studies

Pobierz program 1 i 2 roku nauki

Wybraliśmy program matury brytyjskiej A-level, ponieważ w odróżnieniu od matury polskiej i matury międzynarodowej (IB) daje uczniowi pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych.

Uczeń przy wsparciu kadry akademickiej wybiera minimum trzy przedmioty maturalne, dzięki czemu skupia się na swoich prawdziwych talentach i zainteresowaniach akademickich.

Matura A-level charakteryzuje się wysokim poziomem specjalizacji w wybranej dziedzinie. Przygotowując się do egzaminów, uczniowie zdobywają wykształcenie na najwyższym poziomie oraz jednocześnie mogą w dalszym ciągu rozwijać swoje pasje i zainteresowania, wykraczające poza szkolne curriculum.


Edukacja to poszerzanie horyzontów

Nasi uczniowie oprócz programu akademickiego korzystają z szerokiej oferty zajęć wzbogacających tj. spotkania z inspirującymi naukowcami, artystami czy ludźmi biznesu.

Zachęcamy ich by brali udział w różnych wolontariatach i sami organizowali akcje społeczne. Obok przedmiotów obowiązkowych oferujemy wiele zajęć fakultatywnych, które mają wspierać rozwój pasji.


Ludzie są ważni

Zarówno uczniowie, których motywujemy do wytężonej pracy, jak i nauczyciele – realizujący w tym zawodzie swoje pasje.

Wśród nas są absolwenci prestiżowych zagranicznych uniwersytetów – Oxford, Cambridge, Ivy League, jak i uznanych polskich uczelni – zarówno doktorzy, pracownicy naukowi, jak i nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.

Nasi nauczyciele to specjaliści w swoich dziedzinach oraz entuzjaści, którzy swoją pasją do nauki i poznawania świata zarażają uczniów.

Poznaj naszych nauczycieli


Przestrzeń, która stwarza możliwości

Architektura powinna stymulować, inspirować, dawać uczniom poczucie bycia w ważnym i wyjątkowym miejscu.

Chcemy, żeby nasza szkoła była miejscem, do którego chce się wracać.

Aby wspierać nasze cele edukacyjne stworzyliśmy:

Profesjonalną przestrzeń do pracy akademickiej

 • Nowoczesne laboratoria biologiczne, chemiczne, fizyczne
 • Przestronne sale dydaktyczne

Wyjątkową przestrzeń do zajęć artystycznych i pracy twórczej

 • Stumetrowa pracownia artystyczna
 • Pracownia multimedialna
 • Sala muzyczna ze studiem nagrań
 • Studio fotograficzne
 • Audytorium teatralne

Komfortową przestrzeń sportową

 • Sala z boiskiem i rozległym zapleczem sportowym

Inspirującą przestrzeń do pracy własnej i relaksu

 • Eko-dach
 • Zielone patio
 • Kantyna i kafeteria
 • Świetlice

Przestrzeń szkolna

Rekrutacja

Proces rekrutacyjny do liceum traktujemy przede wszystkim jako okazję do jak najlepszego poznania kandydatów.

W związku z innowacyjną na gruncie polskiej edukacji formułą szkoły, również proces rekrutacyjny jest wyjątkowy. W trakcie kolejnych etapów chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat umiejętności i predyspozycji ucznia.

Proces diagnostyczno-rekrutacyjny trwa 2 dni i odbywa się w trybie weekendowym.

Weekend diagnostyczno-rekrutacyjny to m.in. uczestnictwo w 2 wykładach z przedmiotów akademickich. Podczas zajęć przedstawimy kandydatom treści, z którymi nie mieli okazji spotkać się w szkole. Następnie przez różnego rodzaju autorskie ćwiczenia i warsztaty sprawdzimy w jaki sposób uczniowie analizują, zapamiętują i przetwarzają nowo poznane treści. Zadania w grupach pozwolą nam ocenić, jak kandydaci radzą sobie z pracą zespołową oraz projektową. Test z angielskiego określi poziom zaawansowania znajomości języka. W trakcie indywidualnych spotkań diagnostycznych z nauczycielami przedmiotowymi, sprawdzimy nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim predyspozycje kandydatów.

Koszt udziału w weekendzie diagnostyczno-rekrutacyjnym: 2 tys. zł.

Opłaty za naukę w liceum

Zostaw nam swoje dane

Ostatni weekend rekrutacyjno – diagnostyczny w tym roku szkolnym odbędzie się w dniach: 26.05-27.05.2018. Zostaw nam swoje dane – skontaktujemy się z Tobą.

[contact-form-7 id=”274962″ title=”LP Rekrutacja – PL”]

 

Poznaj nas Diagnostyka potencjału Program akademicki Rozwój akademicki i społeczny Ludzie Przestrzeń Rekrutacja Skontaktuj się z nami
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +