1 lutego, godz. 19:00
5 języków miłości

“5 języków miłości”

Wykład otwarty na podstawie bestsellera Gary Chapman – 1 lutego 2018 o godz. 19:00.

Jak mówi Gary Chapman – nie ma dwóch osób, które wyrażałyby i odczuwałyby miłość tak samo. To również dotyczy relacji między rodzicem i dzieckiem.

Świadomość tego jak samemu wyrażam uczucia, jak je odbieram oraz co jest ważne dla mojego dziecka może posłużyć wzmocnieniu tej relacji. Aby dobrze wyrażać miłość i dać dziecku to, czego ono potrzebuje, warto najpierw poznać siebie i poznać swój język miłości.

  • Czym jest język miłości?
  • Jakich jest 5 języków miłości (dobry czas, dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków i wyrażenia afirmatywne) i czym się od siebie różnią?
  • Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
  • Jakie są potrzeby dzieci oraz w jaki sposób je adresować?
  • W jaki sposób dzieci tworzą swój język miłości?
  • Co się dzieje, gdy dwoje ludzi nie rozumie swoich wzajemnych języków miłości?

Po wykładzie będziesz w stanie lepiej zrozumieć swój język miłości i w świadomy sposób przyczynić się do pokazania swojemu dziecku prawidłowych sposobów funkcjonowania oraz identyfikowania języków miłości u innych, dzięki czemu będą w stanie tworzyć zdrowe i świadome relacje z innymi.

Kim jest Gary Chapman?

Gary Chapman (ur. 1938 r.) – amerykański psychoterapeuta, pisarz, antropolog i lingwista.

Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Zasłynął po wydaniu książki „5 języków miłości” („The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts”).

Książka Gary Chapmana’a bardzo szybko pojawiła się na liście bestsellerów gazety New York Times. Została przetłumaczona na ponad 36 języków i sprzedana w ponad 8 milionach egzemplarzy na cały świecie.

Po opublikowaniu swojej pierwszej książki, napisał nowe edycje „5 języków miłości”, również pod kątem relacji jakie tworzą młodzież i dzieci.

(Źródło: Wydawnictwo Esprit)

 

Kluczem do budowy zdrowych relacji z innymi jest zrozumienie własnego języka miłości

Marta Wiercińska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, psycholog kliniczny pierwszego stopnia.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założycielka Instytutu Psychoterapii MindMed.

W ciągu ostatnich 25 lat pomogła tysiącom osób. Zajmuje się diagnozą, pomocą psychologiczną, interwencjami kryzysowymi oraz psychoterapią integracyjną polegającą na łączeniu różnych nurtów psychoterapeutycznych w celu dostosowania metody pracy do potrzeb drugiego człowieka.

Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia i znajomości wielu nurtów psychoterapeutycznych jej klienci otrzymują nie tylko doraźną pomoc, ale również są w stanie pracować na głębokich emocjach i nieuświadomionych konfliktach wewnętrznych.

Czas i miejsce

1 lutego 2018, godz 19:00 w Akademeia High School przy ul. Ledóchowskiej 2 w Warszawie.

Po wykładzie zapraszamy na smaczny i zdrowy poczęstunek.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Prosimy o potwierdzenie obecności do 29 stycznia 2018: 
marta.szewczyk@akademeia.edu.pl 

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +