16 czerwca 2018
Koncert charytatywny
16 czerwca 2018
Koncert charytatywny
Elizabeth Pitcairn
16 czerwca 2018
Koncert charytatywny
Elizabeth Pitcairn

Koncert charytatywny w Akademeia High School

Zapraszamy na koncert charytatywny znanej amerykańskiej skrzypaczki Elizabeth Pitcairn, podczas którego usłyszymy niezwykłe brzmienie pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych Czerwonym Mendelssohnem. 

Elizabeth Pitcairn koncertuje z pianistką, profesor Louise Thomas z Chapman University w Południowej Kalifornii.

16 czerwca 2018, w naszym liceum, odbędzie się wyjątkowy koncert obu artystek na który serdecznie zapraszamy. 

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla młodego polskiego wirtuoza, który zostanie wybrany spośród uczestników Konkursu Muzycznego „Purpurowy Stradivarius

Ideą szkoły letniej jest umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom z całego świata kształcenia umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków m.in. ze słynnej Orkiestry Filadelfijskiej i Nowojorskiego Baletu, w unikalnych warunkach nad jeziorem Luzernew stanie Nowy Jork.


Artystki

Elizabeth Pitcairn

Wybitna amerykańska skrzypaczka, solistka i nauczyciel młodzieży, prezydent i dyrektor artystyczny międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center w USA, posiadaczka instrumentu o wyjątkowym brzmieniu: pochodzących z 1720 roku legendarnych skrzypiec Stradivariusa nazywanych “Purpurowym Mendelssohnem”.

Elizabeth kształci się muzycznie od najmłodszych lat, stąd bliskie jej są zmagania młodego człowieka z obowiązkami narzuconymi przez karierę muzyczną. Jej karierę zainspirował dziadek, gdy w 1990 roku, na 16 urodziny, podarował jej „Purpurowego Stradivariusa” – skrzypce, które osiągnęły rekordową wtedy cenę podczas licytacji w domu aukcyjnym Christie’s. Ta transakcja stała się inspiracją dla twórców filmu „Purpurowe skrzypce”, który opowiada o wędrówce przez wieki wykonanych przez „Stradivariusa” i obdarzonych nadzwyczajnym dźwiękiem skrzypiec. Film został nagrodzony Oskarem za muzykę.

Elizabeth przez wiele lat ukrywała posiadanie niezwykłego instrumentu i dopiero po blisko 30-letniej nauce pod kierunkiem najwybitniejszych nauczycieli gry na skrzypcach pojawiła się publicznie na arenach koncertowych świata. Uważa swoje skrzypce za najbardziej inspirującego przewodnika i przyjaciela. Wielu uważa, że „Purpurowy Stradivarius” wreszcie doczekał się odpowiedniego opiekuna.

www.elizabethpitcairn.com
www.luzernemusic.org

 

Profesor Louise Thomas

Pianistka, obecnie dziekan do spraw akademickich w College of Performing Arts w Chapman University w Południowej Kalifornii, USA.

Louise Thomas koncertowała w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji w takich salach koncertowych, jak Konserwatorium im. Czajkowskiego w Moskwie, Muzeum Akademii im. Franza Liszta w Budapeszcie, Sala koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie, Sala koncertowa Walta Disneya w Los Angeles i Weill Hall w Nowym Jorku.

 

 

 


Elizabeth Pitcairn i prof. Louise Thomas
Elizabeth Pitcairn i prof. Louise Thomas

Agenda wydarzenia

Koncert odbędzie się w sobotę 16 czerwca 2018 o godz. 18:00.

18:00 – 19:30
Koncert Elizabeth Pitcairn oraz prof. Louise Thomas

Franz Schubert (1797-1828)
Sonatina in D Major Op. 137, No. 1, D. 184 (1816) 13′
Allegro molto
Andante
Allegro vivace

Maurice Ravel (1875-1937)
Sonata No. 2 in G Major ( 1927) 17′
Allegretto
Blues
Perpetuum mobile

-Intermission-

Richard Strauss (1864-1949)
Sonata in E-flat Major, Op. 18 (1888) 29′
Allegro, ma non troppo
Improvisation: Andante cantabile
Finale: Andante – Allegro

 

19:30 – 21:00
Poczęstunek


Kup bilet „cegiełkę”

Wpływy z koncertu zostaną w całości przekazane na ufundowanie stypendium wyjazdowego do międzynarodowej letniej szkoły muzycznej Luzerne Music Center (LMC) w USA dla młodego polskiego wirtuoza, który zostanie wybrany spośród uczestników Konkursu Muzycznego „Purpurowy Stradivarius

Cena jednego biletu „cegiełki”: 250 zł

W celu zakupienia biletu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Po wysłaniu zgłoszenia prosimy o uregulowanie należności za pomocą przelewu bankowego do 48 godzin od wysłania zgłoszenia. Jeśli należność nie zostanie uregulowana w określonym czasie, rezerwacja zostanie anulowana.

Tytuł przelewu: Darowizna – Purpurowy – Imię – Nazwisko – liczba biletów
Dane do przelewu:
Fundacja Akademeia
Plac Trzech Krzyży 16
00-499 Warszawa
Numer konta:  93 1050 1012 1000 0090 8036 1281

 

 

 


Mapka dojazdu

Akademeia High School
ul. Ledóchowskiej 2
02-972 Warszawa

Współorganizatorzy 

Fundacja Akademeia

Zadania Fundacji uwzględniają inicjowanie oraz uczestnictwo we wszelkich formach nowoczesnej, krajowej i międzynarodowej wymiany i współpracy edukacyjnej.

 

Music Hub

Warszawska akademia muzyki, gdzie poprzez grę w zespole rozwijane są umiejętności muzyczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Oferta edukacyjna uwzględnia lekcje śpiewu i gry na instrumentach.

Komitet Społeczny Purpurowy Stradivarius

Komitet Społeczny to absolwenci kilku prestiżowych wrocławskich szkół, którym zależy na stwarzaniu utalentowanym polskim uczniom możliwości edukacji na najwyższym poziomie.

Luzerne Music Center

Ideą szkoły letniej jest umożliwienie uzdolnionym muzycznie dzieciom z całego świata kształcenia umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków m.in. ze słynnej Orkiestry Filadelfijskiej i Nowojorskiego Baletu.

 


Partnerzy i sponsorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncert charytatywny Elizabath Pitcairn i Profesor Louise Thomas Agenda Kup bilet Jak do nas dojechać Współorganizatorzy Partnerzy i sponsorzy
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +