Konkurs Art & Design

Wspólnie z Medusa Group oraz Studio Rygalik zapraszamy uczniów w wieku 14 – 17 lat do wzięcia udziału w konkursie przeznaczonym dla kreatywnych, ciekawych świata, młodych artystów.

Konkurs organizujemy z myślą o uczniach, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi.

Sztuka jest ważnym elementem naszej szkoły. Chcemy edukować i wspierać młodych artystów. Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak Art czy Design w ramach programu matury brytyjskiej A-level.

Nasi uczniowie, już na poziomie liceum mogą rozwijać się w wybranym przez siebie kierunku arystycznym, doskonalą swoje umiejętności techniczne i intelektualne pod okiem najlepszych ekspertów z branży. Zapewniamy naszym uczniom doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego, oraz techniki. Dzięki interdyspcyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych moga spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

Nagrody

Nagrodą główną w konkursie jest voucher na letni kurs w jednej z renomowanych uczelni artystycznych w Londynie.

Zwycięzca konkursu otrzyma voucher na wybrany przez siebie kurs w dziedzinie Art/Design/Architecture w jednej z wybranych szkół:

 1. Bartlett Summer School, przynależącej do University College London (kursy: Architecture)
 2. Central Saint Martins, przynależącej do University of the Arts London (kursy: Fine Arts)

Nagrody dodatkowe to cztery miejsca na kursie: 

 1. Art/Design/Architecture organizowanym przez STORE SUMMER SCHOOLS. Kurs odbędzie się w Warszawie, w dniach 7.08-20.08.2017.

Oprócz tego, osoby zainteresowane mogą jednocześnie ubiegać się o całościowe bądź częściowe stypendium artystyczne w naszym liceum.

Stypendia w Akademeia High School

Jury

W skład Jury wchodzą współpracujący z nami, najlepsi polscy architekci, projektanci, artyści.

Dla osób, które zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu zaplanowaliśmy udział w Warsztatach Kreatywnych, które zostaną poprowadzone przez nasze Jury. To niepowtarzalna szansa na pracę pod okiem cenionych ekspertów z branży, którzy nie tylko będą oceniali pracę uczestników, ale którzy również będą mogli podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

 • Rygalik Studio Projektant

  Gosia Rygalik

  Rygalik Studio Projektant

  Gosia ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do zespołu Studio Rygalik, a w 2012 została w Studiu partnerem.

 • Rygalik Studio Architekt, projektant

  Tomek Rygalik

  Rygalik Studio Architekt, projektant

  Tomek studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. W 1999 roku ukończył wydział wzornictwa przemysłowego na Pratt Institute w Nowym Jorku.

  Po ukończeniu studiów współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, dla klientów jak Kodak, Polaroid, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Po ukończeniu studiów magisterskich na Royal College of Art w Londynie w 2005 roku został pracownikiem naukowym w zespole badawczo-rozwojowym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi.

  Od 2008 prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, a w 2009 na stałe przeniósł się do Warszawy. Od 2012 prowadzi Studio Rygalik razem z partnerką, projektantką Gosią Rygalik.

 • Medusa Group Architekt

  Przemo Łukasik

  Medusa Group Architekt

  Przemo ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie,  Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq / Benoit Cornette również w Paryżu.

  W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył własną pracownię architektoniczną: medusagroup. W 2008 roku wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

  Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.

 • Medusa Group Architekt

  Łukasz Zagała

  Medusa Group Architekt

  Łukasz ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Po zakończeniu studiów Pracował w biurze P.P. Pabel Architekten w Berlinie w Niemczech oraz w pracowni Odile Decq / Benoit Cornette w Paryżu we Francji.

  Wraz z Przemo Łukasikiem od 1997r. prowadzi autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez 10 lat wykładał na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2005 roku obronił dysertację doktorską pt. „Adaptacja obiektów postindustrialnych na nowe funkcje jako istotny nurt w architekturze współczesnej”.

  Prywatnie jest mocno związany ze sportem – uprawia narciarstwo alpejskie oraz kolarstwo szosowe, interesuje się muzyką klasyczną i jazzową, sam też gra na fortepianie.

 • Akademeia High School Deputy Head

  Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie

  dr Karolina Watras

  Akademeia High School Deputy Head

  Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie

  Dr Karolina Watras zdała egzaminy maturalne A Level w Cheltenham Ladies’ College w Wielkiej Brytanii. Studia I stopnia z Historii Sztuki ukończyła w Christ’s College na Uniwersytetcie w Cambridge. Studiowała Gothic Architecture w Courtauld Institue of Art w Londynie, uzyskując tytuł magistra. Wróciła na Uniwersytet w Cambridge, gdzie ukończyła studia III stopnia oraz zrobiła doktorat z Historii Sztuki w Jesus College.

  Dr Karolina Watras ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie obroniła swoją pracę doktorską. Wykładała w Departamencie Historii Sztuki, była Dyrektorem ds Akademickich w Jesus i Trinity College, oraz odpowiadała za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge.

  Zainteresowania akademickie dr Watras koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, dr Watras przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki.

Zasady

Etap 1

Prześlij nam próbkę swoich prac, tzw. portfolio. Portfolio musi składać się min. z 5 prac wykonanych dowolną techniką o dowolnej tematyce, np. rysunek, obraz, fotografia, projekty graficzne i multimedialne, zdjęcia prac w przypadku projektów wielkoformatowych/instalacji. Opowiedz nam o swoim pomyśle, inspiracji, motywacji – prześlij opis przygotowanych prac w języku angielskim, tzw. Artistic Statement. Załącz skan lub zdjęcie swojego świadectwa szkolnego z 2015/2016 i wypełnił krótki formularz.

Etap 2

Przesłane zgłoszenia będą oceniane przez Jury. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu wezmą udział w dwudniowych warsztatach kreatywnych pod kierunkiem naszego Jury!

Na podstawie przeprowadzonych warsztatów, Jury wytypuje zwycięzców konkursu.

Harmonogram

Do 05.06.2017 do godz. 18:00 – przyjmowanie zgłoszeń (etap 1).

12.06.2017 – poinformowanie kandydatów o decyzji Jury oraz publikacja listy osób zakwalifikowanych do etapu 2.

24.06 – 25.06.2017 – dwudniowe warsztaty pod kierunkiem naszego Jury (etap 2) oraz indywidualne spotkania z Komisją Stypendialną dla osób zainteresowanych otrzymanien stypendium artystycznego w naszym liceum.

18.07.2017 – opublikowanie wyników konkursu.

Przeczytaj regulamin

 

Lista laureatów

Wszystkim młodym artystom dziękujemy za udział w konkursie!

Laureatka nagrody głównej
(wyjazd na dowolnie wybrany kurs w the Bartlett School of Architecture lub w Central Saint Martins):

Aleksandra Lewczyk

 

Laureaci nagród dodatkowych
(udział w kursie Art/Design/Architecture organizowanym przez STORE SUMMER SCHOOLS w Warszawie, w dn. 7.08-20.08.2017.)

 1. Oskar Kowalski
 2. Kostek Konopiński
 3. Jan Kusior
 4. Mikolaj Kusior
 5. Alicja Sobiepańska
 6. Barbara Wasielewska

Pula nagród dodatkowych została zwiększona za decyzją Jury.

 

Oferty stypendialne Akademeia High School

 1. Kacper Dworak
 2. Dominika Kolenda
 3. Karolina Kozielska
 4. Agata Kożuchowska
 5. Miriam Spalińska

Ze wszystkimi osobami skontakujemy się indywidualnie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Dodatkowo, Gosia i Tomek Rygalik spośród laureatów wybrali trzy osoby, które zostaną zaproszone na warsztaty HOLIS.

 1. Aleksandra Lewczyk
 2. Alicja Sobiepańska
 3. Barbara Wasielewska

Międzynarodowa letnia akademia Holis to eksperyment edukacyjny, którego podstawą jest  interdyscyplinarna praca zespołowa. Pod hasłem „Community through business” grono uczestników z całego świata pod okiem kompetentnych i doświadczonych prowadzących będzie pracować w lokalnym kontekście, współpracując z przedsiębiorcami, by zaadresować realne problemy i zaproponować innowacyjne rozwiązania.

Kontakt

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami!

Napisz do nas: office@akademeia.edu.pl 

Więcej informacji znajdziesz w regulaminie konkursu.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +