fbpx

Dzień otwarty online już 17 października 2020. Zarejestruj się teraz!

Zdobądź stypendium w naszym liceum!
Konkurs Art & Design

Konkurs Art & Design

Zdobądź stypendium artystyczne w liceum Akademeia High School. Konkurs organizujemy z myślą o uczniach, którzy swoją przyszłość chcieliby związać z kierunkami artystycznymi. Kształcimy i wspieramy młodych artystów, projektantów, przyszłych architektów. 

Kandydat do stypendium z największą liczbą punktów otrzyma dodatkową nagrodę w postaci kursu letniego na The Bartlett School of Architecture albo na The Ruskin School of Art. Drugi najlepszy kandydat otrzyma kurs letni na Store*.

Finalne wyniki konkursu Art&Design

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że zwycięzcą konkursu Art&Design zostaje

2020_SCH_285258

Serdecznie gratulujemy!


Wyniki pierwszego etapu konkursu artystycznego

Lista kandydatów zakwalifikowanych przez Komisję Stypendialną do drugiego etapu konkursu – warsztatów artystycznych i rozmów kwalifikacyjnych – wg numerów aplikacji:

 1. 2020_SCH_285114
 2. 2020_SCH_285230
 3. 2020_SCH_285255
 4. 2020_SCH_285258
 5. 2020_SCH_285539
 6. 2020_SCH_295706

Gratulujemy!

Warsztaty artystyczne i rozmowy kwalifikacyjne zaplanowane na 28-29 marca zostały odwołane ze względu na przedłużenie okresu zamknięcia szkół. Kandydaci do stypendium artystycznego są automatycznie zakwalifikowani do udziału w Stypendialnym Weekendzie Rekrutacyjnym 25-26 kwietnia.  Szczegółowe informacje wyślemy kandydatom drogą mailową.

Nagroda

STYPENDIUM ARTYSTYCZNE W AKADEMEIA HIGH SCHOOL 

Akademeia High School, oferując stypendia, wspiera zdolnych uczniów, którzy ze względów ekonomicznych nie mogą ubiegać się o przyjęcie do naszego liceum w trybie standardowym. Stypendium uwzględnia całościowe bądź częściowe zwolnienie z opłat za naukę w naszej szkole. Stypendia przyznajemy na podstawie dotychczasowych osiągnięć artystycznych kandydatów oraz ich wyników w postępowaniu rekrutacyjnym. Zakładamy, że stypendyści mogą stanowić 20% wszystkich uczniów.

Stypendium Art & Design kierujemy do młodych ludzi uzdolnionych artystycznie, którzy chcą studiować sztukę, fotografię, czy design na najlepszych uczelniach artystycznych na świecie.

Przygotowujemy naszych uczniów do zdawania egzaminów maturalnych z przedmiotów takich jak historia sztuki, sztuki piękne, projektowanie 3D oraz fotografia w ramach programu matury brytyjskiej A Level. Kształcenie w obrębie sztuk wizualnych ma na celu poszerzenie ich horyzontów w zakresie analizowania dzieł sztuki i doskonalenie warsztatu artystycznego. Zapewniamy naszym uczniom doskonałe warunki do pracy, wsparcie merytoryczne oraz narzędzia, umożliwiające rozwój ich kreatywności, myślenia abstrakcyjnego oraz techniki. Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu do nauczania przedmiotów humanistycznych mogą spojrzeć na sztukę z różnych, czasami nowych dla nich, perspektyw.

* Nagrody dodatkowe w postaci kursów letnich na The Bartlett School of Architecture albo na The Ruskin School of Art (1 miejsce) albo na Store (2 miejsce) zostaną przyznane tylko tym kandydatom, którzy zdecydują się na stypendium artystyczne w Akademeia High School.

Zasady konkursu

ETAP I

 • Kandydaci wypełniają formularz zgłoszeniowy online (w tym załączają skany swojego portfolio)
 • Przesłane zgłoszenia będą oceniane przez Komisję Stypendialną. Do ETAPU II przejdzie maksymalnie 30 osób.

ETAP II – I część – warsztaty artystyczne oraz rozmowy kwalifikacyjne – zostały odwołane ze względu na przedłużenie okresu zamknięcia szkół. Kandydaci są automatycznie zakwalifikowani do II części – Stypendialnego Weekendu Rekrutacyjnego. 

 • Pierwsza faza II ETAPU tj. dwudniowe warsztaty pod kierunkiem reprezentatów Komisji Stypendialnej. W ramach warsztatów, kandydaci będą mieli do zrealizowania zadanie. Zadanie uwzględnia pracę w grupie, koncepcyjne zaplanowanie i przeprowadzenie procesu twórczego oraz przedstawienie pracy końcowej. Kandydaci, którzy w ocenie Komisji Stypendialnej spełnią odpowiednie wymagania, przejdą do drugiej fazy II ETAPU.
 • Druga faza II ETAPU – Stypendialny Weekend Rekrutacyjny, na który składają się testy przedmiotowe, wykłady uniwersyteckie, zadania grupowe, spotkania indywidualne z nauczycielami oraz spotkania z Komisją Stypendialną.

 

Harmonogram konkursu

Harmonogram konkursu artystycznego na 2020/21:

 • 13 stycznia 2020 – otwarcie aplikacji online dla kandydatów
 • 28 lutego 2020 – zamknięcie aplikacji online dla kandydatów
 • 13 marca 2020 – publikacja listy kandydatów, którzy zakwalifikowali się do udziału w warsztatach artystycznych i rozmowach kwalifikacyjnych
 • 28-29 marca 2020 – warsztaty artystyczne i rozmowy kwalifikacyjne z Head of Creative and Performing Arts Department – ETAP ODWOŁANY
 • 25-26 kwietnia 2020 – Stypendialny Weekend Rekrutacyjny
 • 11 maja 2020 – publikacja wyników kandydatów, którzy zdobyli stypendium w Akademeia High School
 • 25 maja 2020 – ostateczny termin na potwierdzenie chęci przyjęcia stypendium w Akademeia High School

W przypadku pytań bądź wątpliwości związanych z konkursem prosimy o zapoznanie sięNAJCZĘSTSZYMI PYTANIAMI I ODPOWIEDZIAMI lub o kontaktadmissions@akademeia.edu.pl

PRZECZYTAJ REGULAMIN PROGRAMU STYPENDIALNEGO

Regulamin stypendialny został zatwierdzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

DECYZJA


 

Eksperci

W skład Komisji Stypendialnej wchodzą współpracujący z nami najlepsi architekci, projektanci, artyści.

Dla osób, które zakwalifikują się do II ETAPU konkursu zaplanowaliśmy udział w warsztatach, które zostaną poprowadzone przez reprezentantów Komisji Stypendialnej. To niepowtarzalna szansa na pracę pod okiem cenionych ekspertów z branży, którzy nie tylko będą oceniali pracę uczestników, ale którzy również będą mogli podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

 

Dr Karolina Watras

AKADEMEIA HIGH SCHOOL
Deputy Head

Dr Karolina Watras zdała egzaminy maturalne A Level w Cheltenham Ladies’ College w Wielkiej Brytanii. Studia I stopnia z Historii Sztuki ukończyła w Christ’s College na Uniwersytetcie w Cambridge. Studiowała Gothic Architecture w Courtauld Institue of Art w Londynie, uzyskując tytuł magistra. Wróciła na Uniwersytet w Cambridge, gdzie ukończyła studia III stopnia oraz zrobiła doktorat z Historii Sztuki w Jesus College.

Dr Karolina Watras ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie obroniła swoją pracę doktorską. Wykładała w Departamencie Historii Sztuki, była Dyrektorem ds Akademickich w Jesus i Trinity College, oraz odpowiadała za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge.

Zainteresowania akademickie dr Watras koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, dr Watras przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki.

 

Gosia Rygalik

RYGALIK STUDIO
Projektant

Gosia Rygalik ukończyła Wydział Wzornictwa na ASP w Warszawie. Studiowała także w Danmarks Designskole. Pierwsze projektowe doświadczenia zawodowe zdobywała w Kopenhadze. Podczas studiów na ASP była członkiem platformy PG13, grupy studentów, realizującej projekty o charakterze eksperymentalnym, organizującej i biorącej udział w wystawach, konkursach i warsztatach projektowych, jak również projektach we współpracy z przemysłem. Podczas studiów magisterskich Gosia skoncentrowała się na food designie. Związek między jedzeniem a projektowaniem stanowi główny temat jej teoretycznych poszukiwań oraz zawodowej praktyki. W 2009 roku dołączyła do zespołu Studio Rygalik, a w 2012 została w Studiu partnerem.

 

Kevin Green

STORE PROJECTS
Architekt, artysta

Kevin Green studiował w The Bartlett School of Architecture, następnie ukończył studia z rzeźby w Royal College of Art. Pracował dla La Machine. Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych – jest laureatem m.in. Konkursu Rzeźby Front Room Gallery w Nowym Jorku oraz International Prix de la Sculpture w Noilly Prat we Francji. Wystawiał swoje prace na licznych wystawach w Londynie. Współzałożyciel STORE – stowarzyszenia artystów, architektów i projektantów w Londynie, organizującego cykliczne kursy z zakresu architektury oraz designu. Wykłada w The Bartlett oraz prowadzi gościnne wykłady na takich uczelniach jak: Greenwich, RCA, AA oraz London Met.

www.storeprojects.org

Z życia szkoły

Wyniki Nagroda Zasady konkursu Harmonogram konkursu Eksperci Z życia szkoły
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+