fbpx

Zapraszamy na Dzień Otwarty w sobotę 19 października o godz. 9:45! Zarejestruj się.

Liceum Akademeia
Nasz zespół
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie

Kadra zarządzająca

Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge
Deputy Head
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie
Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge

Absolwent kierunku English Literature na Uniwersytecie w Cambridge. Posiada 33-letnie doświadczenie zawodowe. Pracował w najlepszych szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii: nauczał w Marlborough (do grona jej absolwentów należy Księżna Cambridge oraz Księżniczki Eugenie oraz Beatrice); Eton oraz Radley, gdzie pełnił funkcje Head of English Department oraz Director of University Entrance. Przez 11 lat był Dyrektorem Clifton College, szkoły do której uczęszcza 1250 uczniów a roczne obroty wynoszą 30 000 000 GBP. Do tej pory, co roku gościł w Warszawie jako członek zespołu oceniającego polskich uczniów ubiegających się o stypendia w najlepszych szkołach w Wielkiej Brytanii. Spotkania z wieloma zdolnymi i utalentowanymi uczniami utwierdziły go w przekonaniu, że Warszawa potrzebuje szkoły na miarę ich możliwości – wzorowanej na najlepszych szkołach i uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

Deputy Head
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie

dr Karolina Watras zdała egzaminy maturalne A-level w Cheltenham Ladies’ College w Wielkiej Brytanii. Studia I stopnia z Historii Sztuki ukończyła w Christ’s College na Uniwersytetcie w Cambridge. Studiowała Gothic Architecture w Courtauld Institute of Art w Londynie, uzyskując tytuł magistra. Wróciła na Uniwersytet w Cambridge, gdzie ukończyła studia III stopnia oraz zrobiła doktorat z Historii Sztuki w Jesus College.

Dr Watras była wykładowcą w Departamencie Historii Sztuki, Dyrektorem ds Akademickich w Jesus oraz Trinity College, oraz była odpowiedzialna za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge. Po powrocie do Polski w 2014 roku, zasiliła szeregi Akademei.

Zainteresowania akademickie dr Watras koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, dr Watras przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki, którym jako Head of Humanities Department próbuje zarazić swoich uczniów.

Zespół wykonawczy

 • Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA

  Ewa Milewska

  Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA

  Ewa dołączyła do zespołu Akademei w 2017 roku i zajmuje się finansowym aspektem działalności Grupy.

  Posiada szerokie doświadczenie zdobyte w trakcie 12 lat spędzonych w PwC, gdzie była dyrektorem specjalizującym się w due diligence i innych usługach związanych z transakcjami fuzji i przejęć. Jej doświadczenie obejmuje m.in. zarządzanie zespołami due diligence w trakcie kilku największych transakcji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (TVN, LuxMed, Euromedic / Affidea, EmiTel, AliorBank) jak również kilka projektów w sektorze edukacji.

  Ewa posiada dyplom magistra Szkoły Głównej Handlowej oraz certyfikat ACCA.

 • Mentor dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  dr Marta Dżoga

  Mentor dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  Dr nauk społecznych (Polska Akademia Nauk, Warszawa). Prowadziła działalność akademicką – organizowała wykłady, konferencje, publikacje naukoweNastępnie, chcąc popularyzować naukę, przygotowywała projekty oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w rozmaitych instytucjach kultury, m.in. w Muzeum POLIN oraz Domu Spotkań z Historią. Obecnie jako Admissions Tutor w Akademeia High School zajmuje się prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, który polega na wielostopniowej diagnostyce potencjału kandydata. Korzystając z doświadczeń nabytych w Szkole Trenerów (Porozumienie Bez Przemocy) pełni również funkcje mentora / opiekuna uczniów.

 • Admissions Tutor Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Maria Głowacka

  Admissions Tutor Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Od 8 lat związana z Akademeią. W ramach organizacji zajmowała się m.in. koordynacją różnorodnych projektów edukacyjnych, począwszy od całościowego przygotowywania wakacyjnych programów naukowych (letnie kursy, wyjazdy) przez organizację staży i praktyk (zarówno w instytucjach kultury, korporacjach jak i w firmach farmaceutycznych) skończywszy na zarządzaniu programem stypendialnym. Od września 2016, pełni funkcje Opiekuna Aplikacyjnego oraz opiekuna Domu w Akademeia High School. Jako członek zarządu Ex Ante (Akademeia Group) ściśle współpracuje z Fundacją Grupy Adamed. Zajmuje się zapewnieniem merytorycznego wsparcia na potrzeby letnich obozów naukowych Adamed Smart UP, przeznaczonych dla uczniów osiągających wysokie wyniki w naukach ścisłych. 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+