Liceum Akademeia
Nasz zespół
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie

Kadra zarządzająca

 • Headmaster Dr Karolina Watras

  Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge, Courtauld Institute of Art, Londyn

  Dr Karolina Watras

  Headmaster Dr Karolina Watras

  Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge, Courtauld Institute of Art, Londyn

  Dr Karolina Watras zdała egzaminy maturalne A Level w Cheltenham Ladies’ College w Wielkiej Brytanii. Studia I stopnia z Historii Sztuki ukończyła w Christ’s College na Uniwersytetcie w Cambridge. Studiowała Gothic Architecture w Courtauld Institute of Art w Londynie, uzyskując tytuł magistra. Wróciła na Uniwersytet w Cambridge, gdzie ukończyła studia III stopnia oraz zrobiła doktorat z Historii Sztuki w Jesus College.

  Dr Watras była wykładowcą w Departamencie Historii Sztuki, Dyrektorem ds Akademickich w Jesus oraz Trinity College, oraz była odpowiedzialna za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge. Po powrocie do Polski w 2014 roku, zasiliła szeregi Akademei.

  Zainteresowania akademickie dr Watras koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, dr Watras przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki, którym jako Head of Humanities Department próbuje zarazić swoich uczniów.

 • Deputy Headmaster (pastoral) Katarzyna Borzym-Grzesik

  Ekonomia, psychologia, socjologia, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski

  Katarzyna Borzym-Grzesik

  Deputy Headmaster (pastoral) Katarzyna Borzym-Grzesik

  Ekonomia, psychologia, socjologia, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski

  Katarzyna Borzym, w ramach programów wymiany studenckiej, kształciła się w międzynarodowym środowisku: w 2011 w Northeastern Illinois University w Stanach Zjednoczonych oraz w 2012 w Management Development Institute w Indiach. Ukończyła letni staż w Departamencie Global Business Services w Procter & Gamble. Obecnie, pracuje nad swoim doktoratem w zakresie Ekonomii Behawioralnej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest autorką wielu artykułów i publikacji, wydanych w Polsce.

Zespół wykonawczy

 • Akademeia Group CEO & CFO Ewa Milewska

  Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  ACCA

  Ewa Milewska

  Akademeia Group CEO & CFO Ewa Milewska

  Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
  ACCA

  Ewa dołączyła do zespołu Akademei w 2017 roku i zajmuje się finansowym aspektem działalności Grupy.

  Posiada szerokie doświadczenie zdobyte w trakcie 12 lat spędzonych w PwC, gdzie była dyrektorem specjalizującym się w due diligence i innych usługach związanych z transakcjami fuzji i przejęć. Jej doświadczenie obejmuje m.in. zarządzanie zespołami due diligence w trakcie kilku największych transakcji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (TVN, LuxMed, Euromedic / Affidea, EmiTel, AliorBank) jak również kilka projektów w sektorze edukacji.

  Ewa posiada dyplom magistra Szkoły Głównej Handlowej oraz certyfikat ACCA.

 • Head of Sixth Form Dominika Fiołna

  BA (Hons.) Sociology, Brown University
  MSc Health Policy and Management, University of North Carolina

   

  Dominika Fiołna

  Head of Sixth Form Dominika Fiołna

  BA (Hons.) Sociology, Brown University
  MSc Health Policy and Management, University of North Carolina

   

  Dominika otrzymała dyplom IB z psychologii, biologii i teatru na United World College of India. Następnie ukończyła studia licencjackie na Brown University w Stanach Zjednoczonych, gdzie otrzymała wyróżnienia z socjologii za pracę magisterską poświęconą postawom młodych kobiet wobec antykoncepcji i edukacji seksualnej w Polsce. Dominika kontynuowała naukę w Gillings School of Global Public Health na University of North Carolina (UNC), uzyskując tytuł magistra w dziedzinie polityki zdrowotnej i zarządzania. Ze względu na ciągłe zainteresowanie badaniami w zakresie zdrowia kobiet i planowania rodziny, Dominika ukończyła stypendium badawcze UNC-FHI360, po czym wróciła do Polski, aby podzielić się swoimi pasjami ze uczniami i uczennicami Akademii. Uczy socjologii, psychologii i współprowadzi warsztaty zdrowotne i profilaktyczne. Dominika pełni także rolę Head of Sixth Form, wspierając uczniów klas 12 i 13 oraz ich mentorów w przygotowaniach do studiów wyższych.

 • HEAD OF WELLBEING DEPARTMENT dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  dr Marta Dżoga

  HEAD OF WELLBEING DEPARTMENT dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  Dr nauk społecznych (Polska Akademia Nauk, Warszawa). Prowadziła działalność akademicką – organizowała wykłady, konferencje, publikacje naukoweNastępnie, chcąc popularyzować naukę, przygotowywała projekty oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w rozmaitych instytucjach kultury, m.in. w Muzeum POLIN oraz Domu Spotkań z Historią. Obecnie jako Admissions Tutor w Akademeia High School zajmuje się prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, który polega na wielostopniowej diagnostyce potencjału kandydata. Korzystając z doświadczeń nabytych w Szkole Trenerów (Porozumienie Bez Przemocy) pełni również funkcje mentora / opiekuna uczniów.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +