fbpx

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą letnich kursów w Akademeia High School, otwartych dla wszystkich zainteresowanych. Zapisy trwają. 

Liceum Akademeia
Nasz zespół
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie
Founder
Andrzej Dethloff
Prawo, Uniwersytet w Oxfordzie

Kadra zarządzająca

Deputy Head (Operations)
Marcin Szala
Fizyka oraz Filozofia, Uniwersytet w Oxfordzie
Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge
Deputy Head (Academic)
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie
Deputy Head (Operations)
Marcin Szala
Fizyka oraz Filozofia, Uniwersytet w Oxfordzie

Marcin koncentruje się na przywództwie organizacyjnym, zwłaszcza w kontekście edukacyjnym. Ma doświadczenie w zarządzaniu firmą inżynieryjną i zespołem szkół (Szkoły ETE). Marcin współpracował przy wdrażaniu wielu programów tutorskich w Polsce i prowadził szkolenia dla tutorów w Polsce i za granicą. Jest współautorem książki o tutoringu oraz artykułów do pism branżowych. Umiejętności trenerskich uczył się w pracowni psychologicznej Elżbiety Sołtys.

Jest Ślązakiem z wyboru, zakochanym mężem i ojcem. Uwielbia Szekspira i dobry jazz.

Headmaster
Mark J. Moore
English Literature / Downing College, Uniwersytet w Cambridge

Absolwent kierunku English Literature na Uniwersytecie w Cambridge. Posiada 33-letnie doświadczenie zawodowe. Pracował w najlepszych szkołach prywatnych w Wielkiej Brytanii: nauczał w Marlborough (do grona jej absolwentów należy Księżna Cambridge oraz Księżniczki Eugenie oraz Beatrice); Eton oraz Radley, gdzie pełnił funkcje Head of English Department oraz Director of University Entrance. Przez 11 lat był Dyrektorem Clifton College, szkoły do której uczęszcza 1250 uczniów a roczne obroty wynoszą 30 000 000 GBP. Do tej pory, co roku gościł w Warszawie jako członek zespołu oceniającego polskich uczniów ubiegających się o stypendia w najlepszych szkołach w Wielkiej Brytanii. Spotkania z wieloma zdolnymi i utalentowanymi uczniami utwierdziły go w przekonaniu, że Warszawa potrzebuje szkoły na miarę ich możliwości – wzorowanej na najlepszych szkołach i uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

Deputy Head (Academic)
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge oraz Courtauld Institute of Art w Londynie

dr Karolina Watras zdała egzaminy maturalne A-level w Cheltenham Ladies’ College w Wielkiej Brytanii. Studia I stopnia z Historii Sztuki ukończyła w Christ’s College na Uniwersytetcie w Cambridge. Studiowała Gothic Architecture w Courtauld Institute of Art w Londynie, uzyskując tytuł magistra. Wróciła na Uniwersytet w Cambridge, gdzie ukończyła studia III stopnia oraz zrobiła doktorat z Historii Sztuki w Jesus College.

Dr Watras była wykładowcą w Departamencie Historii Sztuki, Dyrektorem ds Akademickich w Jesus oraz Trinity College, oraz była odpowiedzialna za program nauczania w Instytucie Studiów Uzupełniających na Uniwersytecie w Cambridge. Po powrocie do Polski w 2014 roku, zasiliła szeregi Akademei.

Zainteresowania akademickie dr Watras koncentrują się wokół Surrealizmu, międzyregionalnej współpracy pomiędzy twórcami awangardy w XX wieku, sztuki w obliczu totalitaryzmów, XX wiecznych teorii dotyczących pojęcia estetyki. Zarówno w swojej pracy akademickiej jak i w swojej pracy z uczniami, dr Watras przywiązuje dużą wagę do interdyscyplinarnego podejścia do nauki, którym jako Head of Humanities Department próbuje zarazić swoich uczniów.

Zespół wykonawczy

 • Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA

  Ewa Milewska

  Bursar Ewa Milewska

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, ACCA

  Ewa dołączyła do zespołu Akademei w 2017 roku i zajmuje się finansowym aspektem działalności Grupy.

  Posiada szerokie doświadczenie zdobyte w trakcie 12 lat spędzonych w PwC, gdzie była dyrektorem specjalizującym się w due diligence i innych usługach związanych z transakcjami fuzji i przejęć. Jej doświadczenie obejmuje m.in. zarządzanie zespołami due diligence w trakcie kilku największych transakcji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej (TVN, LuxMed, Euromedic / Affidea, EmiTel, AliorBank) jak również kilka projektów w sektorze edukacji.

  Ewa posiada dyplom magistra Szkoły Głównej Handlowej oraz certyfikat ACCA.

 • Mentor dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  dr Marta Dżoga

  Mentor dr Marta Dżoga

  Socjologia, Polska Akademia Nauk

  Dr nauk społecznych (Polska Akademia Nauk, Warszawa). Prowadziła działalność akademicką – organizowała wykłady, konferencje, publikacje naukoweNastępnie, chcąc popularyzować naukę, przygotowywała projekty oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w rozmaitych instytucjach kultury, m.in. w Muzeum POLIN oraz Domu Spotkań z Historią. Obecnie jako Admissions Tutor w Akademeia High School zajmuje się prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, który polega na wielostopniowej diagnostyce potencjału kandydata. Korzystając z doświadczeń nabytych w Szkole Trenerów (Porozumienie Bez Przemocy) pełni również funkcje mentora / opiekuna uczniów.

 • Admissions Tutor Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Maria Głowacka

  Admissions Tutor Maria Głowacka

  Socjologia, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW
  Politologia, Collegium Civitas

  Od 8 lat związana z Akademeią. W ramach organizacji zajmowała się m.in. koordynacją różnorodnych projektów edukacyjnych, począwszy od całościowego przygotowywania wakacyjnych programów naukowych (letnie kursy, wyjazdy) przez organizację staży i praktyk (zarówno w instytucjach kultury, korporacjach jak i w firmach farmaceutycznych) skończywszy na zarządzaniu programem stypendialnym. Od września 2016, pełni funkcje Opiekuna Aplikacyjnego oraz opiekuna Domu w Akademeia High School. Jako członek zarządu Ex Ante (Akademeia Group) ściśle współpracuje z Fundacją Grupy Adamed. Zajmuje się zapewnieniem merytorycznego wsparcia na potrzeby letnich obozów naukowych Adamed Smart UP, przeznaczonych dla uczniów osiągających wysokie wyniki w naukach ścisłych. 

 • Mentor, House Parent Magdalena Kobosko

  Filologia Angielska (Language Interpretation and Translation), Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  Coaching, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

  Magdalena Kobosko

  Mentor, House Parent Magdalena Kobosko

  Filologia Angielska (Language Interpretation and Translation), Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
  Coaching, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

  Magda jest z wykształcenia nauczycielem języka angielskiego, ukończyła też studia podyplomowe w zakresie coachingu, jest certyfikowanym tutorem i facylitatorką programu „7 nawyków skutecznego działania” wg. S. Covey’a. Prowadzi też własną firmę szkolącą nauczycieli i młodzież.

  Przez 20 lat pełniła funkcję nauczyciela, wychowawcy, a potem pełnomocnika dyrektora do spraw rozwoju uczniów w warszawskim 2 Społecznym LO przy Nowowiejskiej. Była odpowiedzialna za wdrożenie programu tutoringu, oraz systemu przygotowania uczniów do studiów zagranicznych. Współautorka pierwszej w Polsce publikacji na temat tutoringu.

  Wspiera, inspiruje i rozbudza ciekawość. Pasjonuje ją rozwój osobisty, zwłaszcza wspieranie nastolatków. Najlepiej czuje się jako wychowawca. Zależy jej na tym, by w szkole zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice czuli się wartościowi, ważni i potrzebni. Mama dwóch dorosłych córek, właścicielka dwóch kotów. Joginka, zwolenniczka minimalizmu, lubi coraz mniej mieć, a coraz bardziej być. Czyta wszystko, co jej wpadnie w rękę, a jeśli nie czyta, to wie, o co chodzi. Kinomanka.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+