Dzień otwarty online już 17 października 2020. Zarejestruj się teraz!

Akademeia High School
Wyniki matury A Level 2020

W 2020 r. druga grupa naszych uczniów zdała swoje egzaminy A Level. Pomimo licznych wyzwań, z jakimi przyszło im się mierzyć podczas ostatniego roku szkolnego, nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki – 50% wszystkich egzaminów uzyskało ocenę A*, a 85% arkuszy zostało ocenionych na A-A*. 99% egzaminów wszystkich naszych uczniów uzyskało oceny B-A*.

Nasi absolwenci najlepsze oceny uzyskali z matematyki, ekonomii, historii, historii sztuki, sztuk pięknych, designu 3D, fotografii, muzyki literatury angielskiej, języka francuskiego, hiszpańskiego i polskiego, politologii, socjologii, fizyki, geografii, chemii oraz biologii.

Średnia krajowa matur A Level w Wielkiej Brytanii dla ocen A* w tym roku wyniosła 14,3%. Według najnowszego wydania Times Independent Schools League Table, wyniki te uplasowałyby nas w pierwszej dziesiątce szkół w Wielkiej Brytanii.

Po odwołaniu zeszłorocznych egzaminów i różnych zawirowaniach związanych z publikacją wyników tego lata, jest to wyjątkowe osiągnięcie – świadectwo wytrwałości naszych uczniów, niepodważalnego zaangażowania naszych nauczycieli i ogromu ciężkiej pracy.

Dowiedz się więcej o programie A Level.

Wyniki matury A Level 2020

Those outstanding results mean that our graduates will be moving onto some of the top university degrees in the world. All of our UK applicants have fulfilled their university offers, including Fine Art at Oxford University; Physics and Biological Sciences at the Imperial College London; Economics and Economic History at London School of Economics; and Computer Science at University College London, to name but a few.

Seven of last year’s graduates will study in Europe, including Psychology (University of Amsterdam); International Business Administration (Erasmus University, Rotterdam) and Design Academy Eindhoven. All departments have plenty to celebrate, as once again our results and university destinations show that Akademeia is equally strong across all disciplines.

The maturity, courage and academic excellence that the 2020 leavers have demonstrated will allow them to thrive in further education and a vast range of career paths. We congratulate them all and keenly look forward to their future endeavours.

Dr Karolina Watras
Headmaster

(fragment of the Headmaster’s welcome letter)

Uczelnie, które wybrali nasi absolwenci w 2020