Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required.

Akademeia High School
Wyniki matury A Level 2021

Wyniki brytyjskiej matury A Level 2021

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matury A Level, z 91% ocen A*-A oraz wyjątkowym rezultatem 63% ocen A*. Te osiągnięcia naszego trzeciego rocznika wychowanków są znacznie powyżej brytyjskiej średniej krajowej wynoszącej 44,8% i stawiają nas na równi z wynikami dziesięciu najlepszych niezależnych szkół w Wielkiej Brytanii. Specjalne wyrazy uznania dla naszych dwóch uczniów, Macieja oraz Krzysztofa, którzy uzyskali wspaniały wynik, otrzymując najwyższe oceny A* ze wszystkich pięciu przedmiotów A Level.

Z takimi wynikami matur nasi absolwenci otrzymali oferty studiowania na uznanych uniwersytetach na całym świecie. W tym roku są to: Columbia University, New York University oraz Duke University w USA; University of Amsterdam, Bocconi University oraz Sciences Po w Europie; University of Cambridge, University of Oxford, University College London, Imperial College London, London School of Economics, St Andrews University oraz University of Bath w Wielkiej Brytanii.

Imponujący jest także szeroki zakres dziedzin akademickich, które nasi absolwenci będą zgłębiać na wybranych uczelniach: od inżynierii mechanicznej, biomedycznej i lotniczej, przez historię, politykę, geografię, ekonomię aż po sztuki piękne, projektowanie tkanin, architekturę i historię sztuki. Różnorodność i szeroki zakres wybranych kierunków pokazuje, że każdy uczeń Akademeia High School ma możliwość realizowania swoich indywidualnych zainteresowań i potencjału.

Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowych osiągnięć wszystkim maturzystom. Chcemy także rozszerzyć nasze podziękowania i gratulacje na ich nauczycieli, rodziców i całą społeczność szkolną, która sprawiła, że ten sukces był możliwy, zwłaszcza w tak bezprecedensowych warunkach pandemicznych ostatnich dwóch lat.

Dyrektor szkoły dr Karolina Watras powiedziała: „Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i z całego serca gratulujemy im tych niesamowitych osiągnięć. Tegoroczni absolwenci wykazali wielką wytrwałość i determinację. Wyjątkowe wyniki matury A Level i to, że nasi wychowankowie zostali przyjęci na znakomite uczelnie to efekt ich ciężkiej pracy i umiejętności, ale też pracy zespołowej całej społeczności szkolnej, by utrzymać wspierające i zachęcające środowisko, pomimo przeszkód takich jak wydłużające się okresy nauki zdalnej oraz zakłócenia zasad egzaminów. Fantastyczny zakres i różnorodność programów, na których nasi absolwenci będą studiować, odzwierciedla to, że młodzi ludzie mogą z nami prawdziwie rozwinąć skrzydła i odnaleźć własną ścieżkę rozwoju własnych talentów i pasji. Życzymy naszym absolwentom wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Wyniki brytyjskiej matury A Level

W 2020 r. druga grupa naszych uczniów zdała swoje egzaminy A Level. Pomimo licznych wyzwań, z jakimi przyszło im się mierzyć podczas ostatniego roku szkolnego, nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki – 50% wszystkich egzaminów uzyskało ocenę A*, a 85% arkuszy zostało ocenionych na A-A*. 99% egzaminów wszystkich naszych uczniów uzyskało oceny B-A*.

Nasi absolwenci najlepsze oceny uzyskali z matematyki, ekonomii, historii, historii sztuki, sztuk pięknych, designu 3D, fotografii, muzyki literatury angielskiej, języka francuskiego, hiszpańskiego i polskiego, politologii, socjologii, fizyki, geografii, chemii oraz biologii.

Średnia krajowa matur A Level w Wielkiej Brytanii dla ocen A* w tym roku wyniosła 14,3%. Według najnowszego wydania Times Independent Schools League Table, wyniki te uplasowałyby nas w pierwszej dziesiątce szkół w Wielkiej Brytanii.

Po odwołaniu zeszłorocznych egzaminów i różnych zawirowaniach związanych z publikacją wyników tego lata, jest to wyjątkowe osiągnięcie – świadectwo wytrwałości naszych uczniów, niepodważalnego zaangażowania naszych nauczycieli i ogromu ciężkiej pracy.

Dowiedz się więcej o programie A Level.

A Level 2021 in details

A Level results 2020

Those outstanding results mean that our graduates will be moving onto some of the top university degrees in the world. All of our UK applicants have fulfilled their university offers, including Fine Art at Oxford University; Physics and Biological Sciences at the Imperial College London; Economics and Economic History at London School of Economics; and Computer Science at University College London, to name but a few.

Seven of last year’s graduates will study in Europe, including Psychology (University of Amsterdam); International Business Administration (Erasmus University, Rotterdam) and Design Academy Eindhoven. All departments have plenty to celebrate, as once again our results and university destinations show that Akademeia is equally strong across all disciplines.

The maturity, courage and academic excellence that the 2020 leavers have demonstrated will allow them to thrive in further education and a vast range of career paths. We congratulate them all and keenly look forward to their future endeavours.

Dr Karolina Watras
Headmaster

(fragment of the Headmaster’s welcome letter)

University Destinations 2020 [PL]