Akademeia High School
Wyniki matury A Level 2021

Wyniki brytyjskiej matury A Level 2021

Wraz z naszymi absolwentami świętujemy imponujące wyniki matury A Level, z 91% ocen A*-A oraz wyjątkowym rezultatem 63% ocen A*. Te osiągnięcia naszego trzeciego rocznika wychowanków są znacznie powyżej brytyjskiej średniej krajowej wynoszącej 44,8% i stawiają nas na równi z wynikami dziesięciu najlepszych niezależnych szkół w Wielkiej Brytanii. Specjalne wyrazy uznania dla naszych dwóch uczniów, Macieja oraz Krzysztofa, którzy uzyskali wspaniały wynik, otrzymując najwyższe oceny A* ze wszystkich pięciu przedmiotów A Level.

Z takimi wynikami matur nasi absolwenci otrzymali oferty studiowania na uznanych uniwersytetach na całym świecie. W tym roku są to: Columbia University, New York University oraz Duke University w USA; University of Amsterdam, Bocconi University oraz Sciences Po w Europie; University of Cambridge, University of Oxford, University College London, Imperial College London, London School of Economics, St Andrews University oraz University of Bath w Wielkiej Brytanii.

Imponujący jest także szeroki zakres dziedzin akademickich, które nasi absolwenci będą zgłębiać na wybranych uczelniach: od inżynierii mechanicznej, biomedycznej i lotniczej, przez historię, politykę, geografię, ekonomię aż po sztuki piękne, projektowanie tkanin, architekturę i historię sztuki. Różnorodność i szeroki zakres wybranych kierunków pokazuje, że każdy uczeń Akademeia High School ma możliwość realizowania swoich indywidualnych zainteresowań i potencjału.

Serdecznie gratulujemy tak wyjątkowych osiągnięć wszystkim maturzystom. Chcemy także rozszerzyć nasze podziękowania i gratulacje na ich nauczycieli, rodziców i całą społeczność szkolną, która sprawiła, że ten sukces był możliwy, zwłaszcza w tak bezprecedensowych warunkach pandemicznych ostatnich dwóch lat.

Dyrektor szkoły dr Karolina Watras powiedziała: „Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów i z całego serca gratulujemy im tych niesamowitych osiągnięć. Tegoroczni absolwenci wykazali wielką wytrwałość i determinację. Wyjątkowe wyniki matury A Level i to, że nasi wychowankowie zostali przyjęci na znakomite uczelnie to efekt ich ciężkiej pracy i umiejętności, ale też pracy zespołowej całej społeczności szkolnej, by utrzymać wspierające i zachęcające środowisko, pomimo przeszkód takich jak wydłużające się okresy nauki zdalnej oraz zakłócenia zasad egzaminów. Fantastyczny zakres i różnorodność programów, na których nasi absolwenci będą studiować, odzwierciedla to, że młodzi ludzie mogą z nami prawdziwie rozwinąć skrzydła i odnaleźć własną ścieżkę rozwoju własnych talentów i pasji. Życzymy naszym absolwentom wszystkiego najlepszego w przyszłości.”

Wyniki brytyjskiej matury A Level

W 2020 r. druga grupa naszych uczniów zdała swoje egzaminy A Level. Pomimo licznych wyzwań, z jakimi przyszło im się mierzyć podczas ostatniego roku szkolnego, nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki – 50% wszystkich egzaminów uzyskało ocenę A*, a 85% arkuszy zostało ocenionych na A-A*. 99% egzaminów wszystkich naszych uczniów uzyskało oceny B-A*.

Nasi absolwenci najlepsze oceny uzyskali z matematyki, ekonomii, historii, historii sztuki, sztuk pięknych, designu 3D, fotografii, muzyki literatury angielskiej, języka francuskiego, hiszpańskiego i polskiego, politologii, socjologii, fizyki, geografii, chemii oraz biologii.

Średnia krajowa matur A Level w Wielkiej Brytanii dla ocen A* w tym roku wyniosła 14,3%. Według najnowszego wydania Times Independent Schools League Table, wyniki te uplasowałyby nas w pierwszej dziesiątce szkół w Wielkiej Brytanii.

Po odwołaniu zeszłorocznych egzaminów i różnych zawirowaniach związanych z publikacją wyników tego lata, jest to wyjątkowe osiągnięcie – świadectwo wytrwałości naszych uczniów, niepodważalnego zaangażowania naszych nauczycieli i ogromu ciężkiej pracy.

Dowiedz się więcej o programie A Level.

calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +