fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Nauka online Akademeia High School

Naszym głównym celem jest to, by dzięki zajęciom online szkoła funkcjonowała możliwie normalnie przez cały czas trwania kwarantanny. Z przyjemnością obserwujemy więc, jak szybko uczniowie i nauczyciele dostosowali się do nowych warunków i jak efektywnie wykorzystują dostępne platformy do wirtualnej nauki.

Od 12 marca Akademeia High School przeszła na tryb pełnej edukacji online w następstwie decyzji polskiego rządu o zamknięciu szkół. Nasi uczniowie nie tylko realizują pełen program zajęć w trybie online, ale mogą również indywidualnie konsultować się z nauczycielem, spotkać zdalnie ze swoim mentorem, czy porozmawiać o obszarach, w których potrzebują wsparcia z naszym zespołem Wellbeing.

Akademeia Online Lessons

Zdalna lekcja Visual and Musical Culture prowadzona przez Aleksandrę Wittchen, naszą nauczycielkę muzyki.

Metody nauczania online

Nauczyciele Akademei odpowiednio dostosowali swoje metody nauczania do nowych warunków. Na przykład, niektórzy nasi nauczyciele matematyki zrobili z dotykowego ekranu swoich laptopó wirtualną tablicę, na której bezpośrednią piszą równania matematyczne, równocześnie odpowiadając na pytania uczniów.

Maths lesson - Year 13

Lekcja matematyki poświęcona całkom dla uczniów Year 13.

Uczniowie doceniają nasze rozwiązania

Na początku miałem kilka obaw związanych z lekcjami online – sądziłem, że pojawią się problemy z szybkością łącza i dźwiękiem. Nic takiego jednak nie miało miejsca – stwierdził Krzysztof, uczeń Year 12. – Zajęcia są świetne. Wysoka jakość lekcji została zachowana. Jesteśmy w stałym kontakcie z nauczycielami, możemy im zadawać pytania także po zakończeniu danej lekcji online – dodał.

Maths online

Krzysztof podczas zdalnej nauki chemii.

„Wirtualna” społeczność

Staramy się zdalnie wpierać, integrować i rozwijać naszą społeczność szkolną poprzez cotygodniowe zdalne apele, zdalną opiekę mentorów oraz szereg nowych inicjatyw: od kółka poetyckiego poczynając, poprzez kursy pieczenia i gotowania, online, po sesje jogi i kluby online prowadzone przez uczniów.

Przesłanie Bruno, naszego ucznia Year 10, na czas kwarantanny.

Swobodna wymiana myśli

Szkoła zadbała też o stały przepływ informacji między nauczycielami i pozostałymi pracownikami, tworząc „wirtualny pokój nauczycielski” oraz wirtualną grupę dla osób zatrudnionych w administracji. W ten sposób nauczyciele mogą np. dzielić się refleksjami dotyczącymi prowadzenia zajęć online lub kontaktu z uczniami. Mogą też wspólnie wypracować nowe inicjatywy edukacyjne i zwyczajnie podtrzymywać relacje towarzyskie.

 

Zdalny sport

Nasi trenerzy prowadzą zdalnie odpowiednio dostosowane do warunków domowych zajęcia sportowe. Przygotowali także serię krótkich filmów, jak ćwiczyć w domu, którą będziemy regularnie udostępniać na naszej stronie www (film nr 1, film nr 2).

Sports Department | Akademeia High School
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+