fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Oferta akademicka
Wielowymiarowa edukacja

„21st century skills”

Kładziemy duży nacisk na realizację przedmiotów takich jak critical thinking. Istotny dla nas jest rozwój kompetencji naszych uczniów oraz nabywanie przez nich umiejętności, takich jak:

  • Komunikacja i prezentacja
  • Kreatywność oraz innowacyjność 
  • Praca zespołowa oraz projektowa
  • Myślenie krytyczne i rozwiązywanie problemów
  • Umiejętność gromadzenia, filtrowania, przyswajania informacji

 

Metoda Harknessa

W naszej szkole wykorzystujemy unikalną metodę pracy rozszerzoną o program wspierający rozwój umiejętności społecznych naszych uczniów.

Jednym z rozwiązań, które proponujemy jest przeprowadzenie zajęć lekcyjnych zgodnie z metodą Harknessa, która polega na tym, że uczniowie nie siedzą w ławkach lecz razem z nauczycielem, pracują przy owalnym stole. Metoda, praktykowana w najlepszych amerykańskich szkołach, angażuje uczniów, pozwala im na czynne uczestnictwo w dyskusji, integruje uczniów pracujących razem w grupach przedmiotowych oraz zapewnia im dogłębne zapoznanie się z danym przedmiotem.

 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+