Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna. Zainteresowanych prosimy o kontakt z działem Admissions.

Wydziały
Sztuki kreatywne i performatywne
HEADMASTER
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge, Courtauld Institute of Art w Londynie
HEADMASTER
dr Karolina Watras
Historia Sztuki, Uniwersytet w Cambridge, Courtauld Institute of Art w Londynie
Creative and Performing Arts Department
  • Creative and Performing Arts Department

Wydział sztuk kreatywnych i performatywnych

Nauka oparta na realizowaniu projektów i krytycznej analizie pomysłów stanowi podstawę programów nauczania sztuk kreatywnych i performatywnych w naszym liceum.

Uczniowie zdobywają umiejętności rozwijania swoich pomysłów w sposób konceptualny, przez badanie i wykorzystanie szerokiego wachlarza mediów i technik. Warsztaty i rozbudowane projekty tworzone z udziałem najlepszych praktyków sztuki i designu, wspierane przez naszych nauczycieli pomagają budować niezależność artystyczną naszych uczniów i pozwalają im zapoznawać się z najnowszymi osiągnięciami w tych dziedzinach.

Nasze programy nauczania w zakresie fotografii, sztuk pięknych, projektowania 3D, muzyki oraz wiedzy o teatrze przygotowują uczniów do aplikowania na artystyczne kierunki studiów na najbardziej prestiżowych uczelniach na całym świecie.

Chcemy, by nasi uczniowie rozwijali swoją kreatywność, poszerzali swoje artystyczne horyzonty, a jednocześnie uczyli się mówić o swoich pracach i inspiracjach w interesujący i krytyczny sposób.

Uczniowie myślący o przyszłej karierze w dziedzinie sztuk pięknych, fotografii, designie, architekturze, modzie, muzyce czy teatrze mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów w tych dziedzinach. Wielu z nich ukończyło prestiżowe uniwersytety artystyczne, takie jak Bartlett School of Architecture, the Royal Academy of Dramatic Art (RADA) czy the London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) i są wiodącymi praktykami w Polsce m.in. w Rygalik Studio, Medusa Group, a także nauczycielami akademickimi na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

iGCSE (Program dwuletni) A Level (Program dwuletni)
Sztuka, design i muzyka

Program:
– zachęca uczniów do myślenia o sztuce w sposób projektowy i procesowy
– rozwija w uczniach  umiejętności myślenia konceptualnego i technicznego
– przy wsparciu nauczyciela motywuje uczniów do indywidualnej pracy nad zagadnieniami związanymi z projektami, opracowywaniem własnych ścieżek badań i tworzeniem sztuki

Oferujemy specjalistyczny program edukacji artystycznej oraz indywidualne kursy w zakresie:

– Sztuk pięknych
– Projektowania 3D
– Fotografia
– Muzyki
– Wiedzy o teatrze

Nasi uczniowie otrzymali oferty z najlepszych uczelni artystycznych na świecie:

• NYU Tisch School of the Arts
  • Parsons
  • The Guildhall School of Music & Drama
  • The Bartlett School of Architecture
  • The British and Irish Modern Music Institute
  • The Ruskin School of Art (Oxford University)
  • Architecture, University of Cambridge
  • Central Saint Martins
  • Design Academy Eindhoven
  • The Glasgow School of Art
  • University of the Arts London (UAL)

Oferowane zajęcia dodatkowe i uzupełniające:

• Cotygodniowe laboratoria artystyczne
  • Spotkania z ekspertami: artystami, projektantami, fotografami, aktorami i filmowcami (m.in. z laureatem Oscara, reżyserem Pawłem Pawlikowskim, aktorem Andrzejem Sewerynem, producentką filmową Anetą Hickinbotham, kuratorem Davidem Marato, reżyserem Borysem Lankoszem)
  • Warsztaty artystyczne (prowadzone przez architekta Jakuba Szczęsnego, artystę Victora Yañez-Lazcano, scenografJoannę Machę)
  • Wycieczki na wystawy sztuki
  • Wycieczki kulturalne za granicę (Londyn, Amsterdam, Florencja, Wenecja)
Wybrałam muzykę jako jeden z moich przedmiotów matury A Level.

Muzyka jest jednocześnie jednym z najciekawszych i najbardziej złożonych przedmiotów. Program maturalny składa się z trzech części: teorii, kompozycji i występu. Dzięki wsparciu wspaniałych nauczycieli rozwinęłam swoje umiejętności muzyczne i wiedzę, dzięki czemu dostałam ofertę z uczelni Guildhall School of Music and Drama.

Ludwika

Szkolny zespół muzyczny

• Akademeia School Band 3
  • Akademeia School Band 4
  • Akademeia School Band 2
  • Akademeia School Band 1
Ucząc się sztuk pięknych i projektowania 3D,

miałam możliwość doskonalenia moich umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów w tych dziedzinach. Dzięki temu mogłam eksperymentować z różnymi środkami, formami i technikami artystycznymi oraz zagłębiać się w koncepcyjną część moich projektów.

Barbara

Warsztat z projektowania 3D

• 3D Design 4
  • 3D Design 5
  • 3D Design 2
  • 3D Design 1
  • 3D Design 3
Wiedza o teatrze rozwinęła mnie emocjonalnie i fizycznie.

To nie tylko wiedza teoretyczna, ale również historia teatru, reżyseria, kostiumologia i scenografia. Przedmiot ten kształtuje człowieka nie tylko z punktu widzenia sceny, ale również codziennego życia.

Melania
Year 12 student

Spotkania uczniów z artystami

• Paweł Pawlikowski_Akademeia_2
  • Paweł Pawlikowski_Akademeia_1
  • Andrzej Seweryn_Akademeia_1
  • Andrzej Seweryn_Akademeia_2
  • Jakub Szczęsny
  • Paweł Janicki
  • Paweł Pawlikowski

• Andrzej Seweryn

• Jakub Szczęsny

• Paweł Janicki

Program maturalny z fotografii

pomógł mi poznać ten środek przekazu zarówno pod względem formalnym, jak i koncepcyjnym. Po dwóch latach nauki nabrałem swobody w myśleniu przez pryzmat obrazów i zainteresowałem się projektowaniem graficznym.

Konstanty

Nasze zajęcia z fotografii

Akademeia photography classes Akademeia photography classes Akademeia photography classes

Podczas nauki sztuki i projektowania

moim największym wyzwaniem był brak wiary we własne pomysły. Jak tylko nabrałem pewności siebie, poczułem, że mam super moc. Nabrałem swobody w eksperymentowaniu i uczeniu się na własnych błędach, dzięki czemu jestem w stanie tworzyć bardziej zaangażowane prace i projekty.

Kacper

Wybrane prace naszych uczniów