Czerwony “Mendelssohn” wspiera młodych polskich muzyków. Dowiedz się więcej

Projekcja filmu
"Najlepszy"

Zapraszamy na projekcję filmu “Najlepszy” oraz rozmowę z Łukaszem Grassem i Kamilą Kamińską – już w sobotę 19 maja o godz. 16:00 w Akademeia High School.

“Najlepszy” opowiada historię życia legendy polskiego triathlonu.

Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski – sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną.

Po projekcji filmu zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Grassem, autorem biografii Jerzego Górskiego oraz Kamilą Kamińską, która za rolę Ewy Meller w “Najlepszym” otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Plakat filmu “Najlepszy”

Kilka słów o książce

Łukasz Grass o swojej książce – fabularyzowanej biografii Jerzego Górskiego “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”:

“Wiedziałem, że nie może to być zwykła biografia. Chciałem przenieść czytelnika w czasie, do świata, w którym żył mój bohater, oddać klimat, odtworzyć dialogi i sytuacje, których był świadkiem.

Odwiedzaliśmy miejsca, w których Jurek przypominał sobie historie z dawnych czasów. Niejednokrotnie miał łzy w oczach, kiedy po czterdziestu latach stawał w tych samych miejscach: w starej kuchni, gdzie gotował słomę makową i robił heroinę, przed odrapaną kamienicą, gdzie razem z przyjacielem Andrzejem włamał się po raz pierwszy do apteki po morfinę, przed zniszczonym oddziałem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu, gdzie próbowano go leczyć, w Zakładzie Karnym w Brzegu, gdzie odsiadywał wyrok dwóch lat więzienia, wreszcie we wrocławskim Monarze, który uratował mu życie.”

Najlepszy jest opowieścią o totalnym upadku i wielkim powrocie, prawdziwą historią człowieka, którego życie jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń – nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już wszystko stracone.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupienia książki “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” Łukasza Grassa, z autografem autora (płatność wyłącznie gotówką).

Kilka słów o filmie

“Najlepszy – Gdy słabość staje się siłą” to najnowszy film Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego hitu „Bogowie”

Twórca znów sięga po życiorys niezwykłej osoby – Jerzego Górskiego – człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia o niezwykłej, ponad 14-letniej walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i papierosów. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater podniósł się i zdobył mistrzostwo świata Double Ironman.

Sportowiec ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

Kadry z filmu

Zbigniew Paterak – Wolski

Nasi goście

Łukasz Grass

Autor biografii Jerzego Górskiego pt. “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”.

Redaktor naczelny Business Insider Polska. Dziennikarz od 17 lat pracujący w mediach elektronicznych: TVN24, TOK FM, Discovery Channel. Założyciel portalu internetowego: AkademiaTriathlonu.pl.

Amatorsko uprawia triathlon na dystansach długich: Half Ironman (2km pływania, 90km jazdy rowerem, 21km biegu) – najlepszy rezultat, który dał mu kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w kat. 35+ w Las Vegas uzyskał w norweskim Haugesund: 4h 30 minut oraz Ironman (4km pływania, 180km jazdy rowerem, 42km biegu) – czas: 10h.

Kamila Kamińska

Aktorka. Absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi’14 oraz APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Współzałożycielka Fundacji Teatr Zamiast w Łodzi zrealizowali m.in.: “Targowisko czyli dzieje pana H.”, “Miasto Ł.” reż. M. Drab, “Parsifal” reż. Jakub Pawłowski (współpraca ze Stowarzyszeniem Sztuk Eksperymentalnych INTERIOR w Szczecinie). Współpracowała z Teatrami – Imka w Warszawie – ” Król Dramatu” reż. Ł. Kos, “Sztuka kochania wg Dziewczyn” reż. W. Blach , Dramatycznym w Wałbrzychu, Powszechnym w Łodzi, Roma w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie spektakle – Powder her face oraz Umarłe miasto reż. Mariusz Treliński.

Obecnie pracuje nad spektaklem “Peleas i Melisanda” reż. Katie Mitchell.

Na 2017 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski w filmie “Najlepszy” rez. Łukasz Palkowski.

Agenda wydarzenia

Sobota 19 maja o godz. 16:00

16:00 – 18:00
Pokaz filmu “Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego

18:00 – 18:15
Przerwa

18:15 – 19:00
Rozmowa z Łukaszem Grassem, autorem biografii Jerzego Górskiego oraz Kamilą Kamińską, która za rolę Ewy Meller w “Najlepszym” otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

19:00 – 21:00
Zdrowy i smaczny poczęstunek

Akademeia High School
ul. Ledóchowskiej 2
office@akademeia.edu.pl

Zarejestruj się

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dziękujemy. Rejestracja została zakończona.

Projekcja filmu Kilka słów o książce Kilka słów o filmie Nasi goście Agenda wydarzenia Zarejestruj się
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszipShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+