Projekcja filmu
"Najlepszy"

Zapraszamy na projekcję filmu „Najlepszy” oraz rozmowę z Łukaszem Grassem i Kamilą Kamińską – już w sobotę 19 maja o godz. 16:00 w Akademeia High School.

„Najlepszy” opowiada historię życia legendy polskiego triathlonu. 

Głównym bohaterem filmu jest Jerzy Górski – sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce do dziś pozostaje osobą praktycznie nieznaną.

Po projekcji filmu zapraszamy na rozmowę z Łukaszem Grassem, autorem biografii Jerzego Górskiego oraz Kamilą Kamińską, która za rolę Ewy Meller w „Najlepszym” otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Plakat filmu „Najlepszy”

Kilka słów o książce

Łukasz Grass o swojej książce – fabularyzowanej biografii Jerzego Górskiego „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”:

„Wiedziałem, że nie może to być zwykła biografia. Chciałem przenieść czytelnika w czasie, do świata, w którym żył mój bohater, oddać klimat, odtworzyć dialogi i sytuacje, których był świadkiem.

Odwiedzaliśmy miejsca, w których Jurek przypominał sobie historie z dawnych czasów. Niejednokrotnie miał łzy w oczach, kiedy po czterdziestu latach stawał w tych samych miejscach: w starej kuchni, gdzie gotował słomę makową i robił heroinę, przed odrapaną kamienicą, gdzie razem z przyjacielem Andrzejem włamał się po raz pierwszy do apteki po morfinę, przed zniszczonym oddziałem szpitala psychiatrycznego w Lubiążu, gdzie próbowano go leczyć, w Zakładzie Karnym w Brzegu, gdzie odsiadywał wyrok dwóch lat więzienia, wreszcie we wrocławskim Monarze, który uratował mu życie.”

Najlepszy jest opowieścią o totalnym upadku i wielkim powrocie, prawdziwą historią człowieka, którego życie jest dowodem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację marzeń – nawet wtedy, kiedy wydaje nam się, że już wszystko stracone.

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupienia książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” Łukasza Grassa, z autografem autora (płatność wyłącznie gotówką).


Kilka słów o filmie

„Najlepszy – Gdy słabość staje się siłą” to najnowszy film Łukasza Palkowskiego, reżysera kinowego hitu „Bogowie”

Twórca znów sięga po życiorys niezwykłej osoby – Jerzego Górskiego – człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna.

To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły historia o niezwykłej, ponad 14-letniej walce z uzależnieniem od narkotyków, alkoholu i papierosów. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater podniósł się i zdobył mistrzostwo świata Double Ironman.

Sportowiec ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.


Kadry z filmu

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka

  • fot. R.Palka


Twórcy
Reżyseria: ŁUKASZ PALKOWSKI
Scenariusz: AGATHA DOMINIK, MACIEJ KAR PIŃSKI
Zdjęcia: PIOTR SOBO CIŃSKI JR, PSC
Muzyka: BARTOSZ CHAJDECKI

Obsada
Jakub Gierszał – Jerzy Górski
Arkadiusz Jakubik – Kierownik basenu
Janusz Gajos – Marek Kotański
Artur Żmijewski – Ojciec Jerzego
Magdalena Cielecka – Matka Jerzego
Kamila Kamińska – Ewa Meller
Anna Próchniak – Grażyna
Adam Woronowicz – Ojciec Grażyny
Szymon Piotr Warszawski – Paweł
Mateusz Kościukiewicz – Andrzej
Tomasz Kot – Okoń
Delfina Wilkońska – Halina
Jakub Zając – Krzysiek
Zbigniew Paterak – Wolski


Nasi goście

Łukasz Grass

Autor biografii Jerzego Górskiego pt. „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”.

Redaktor naczelny Business Insider Polska. Dziennikarz od 17 lat pracujący w mediach elektronicznych: TVN24, TOK FM, Discovery Channel. Założyciel portalu internetowego: AkademiaTriathlonu.pl.

Amatorsko uprawia triathlon na dystansach długich: Half Ironman (2km pływania, 90km jazdy rowerem, 21km biegu) – najlepszy rezultat, który dał mu kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w kat. 35+ w Las Vegas uzyskał w norweskim Haugesund: 4h 30 minut oraz Ironman (4km pływania, 180km jazdy rowerem, 42km biegu) – czas: 10h.

Kamila Kamińska

Aktorka. Absolwentka PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi’14 oraz APS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Współzałożycielka Fundacji Teatr Zamiast w Łodzi zrealizowali m.in.: „Targowisko czyli dzieje pana H.”, „Miasto Ł.” reż. M. Drab, „Parsifal” reż. Jakub Pawłowski (współpraca ze Stowarzyszeniem Sztuk Eksperymentalnych INTERIOR w Szczecinie). Współpracowała z Teatrami – Imka w Warszawie – ” Król Dramatu” reż. Ł. Kos, „Sztuka kochania wg Dziewczyn” reż. W. Blach , Dramatycznym w Wałbrzychu, Powszechnym w Łodzi, Roma w Warszawie, Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie spektakle – Powder her face oraz Umarłe miasto reż. Mariusz Treliński.

Obecnie pracuje nad spektaklem „Peleas i Melisanda” reż. Katie Mitchell. 

Na 2017 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski w filmie „Najlepszy” rez. Łukasz Palkowski. 


Agenda wydarzenia

Sobota 19 maja o godz. 16:00

16:00 – 18:00
Pokaz filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego

18:00 – 18:15 
Przerwa

18:15 – 19:00
Rozmowa z Łukaszem Grassem, autorem biografii Jerzego Górskiego oraz Kamilą Kamińską, która za rolę Ewy Meller w „Najlepszym” otrzymała nagrodę za profesjonalny debiut aktorski na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni

19:00 – 21:00
Zdrowy i smaczny poczęstunek

W trakcie wydarzenia będzie możliwość zakupienia książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” Łukasza Grassa, z autografem autora (płatność wyłącznie gotówką).

Akademeia High School
ul. Ledóchowskiej 2
02-796 Warszawa
office@akademeia.edu.pl


Zarejestruj się

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dziękujemy. Rejestracja została zakończona.

 

Projekcja filmu Kilka słów o książce Kilka słów o filmie Nasi goście Agenda wydarzenia Zarejestruj się
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +