fbpx

Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna. Zainteresowanych prosimy o kontakt z działem Admissions.

Rekrutacja
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja do liceum na rok szkolny 2021/2022

Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna. Kandydatów zainteresowanych przystąpieniem do indywidualnej rekrutacji prosimy o kontakt z naszym zespołem Admissions pod adresem admissions@akademeia.edu.pl.

Proces rekrutacyjny do liceum traktujemy przede wszystkim jako okazję do jak najlepszego poznania kandydatów. Dlatego też jest on wyjątkowy na tle polskiego systemu edukacji.

 

General Akademeia High School
 • Rozpoczęcie nauki w Akademeia High School
 • General Akademeia High School

  Oferujemy brytyjski model nauczania, w którym realizujemy czteroletni program przygotowujący do egzaminów iGCSE i A Level (Years 10 – 13).

   

  • Year 10większość uczniów dołącza do nas na rok Year 10 w ramach programu czteroletniego.

  Uczniowie mogą również rozpocząć naukę w Akademeia High School począwszy od roku:

   

  • Year 12 – w ramach programu dwuletniego, obejmującego wyłącznie program A Level.
  • Foundation Year (Year 9) –  w ramach programu przygotowawczego do czteroletniego liceum.

Etapy rekrutacji do liceum 

W trakcie kolejnych etapów rekrutacji chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat umiejętności i predyspozycji ucznia.

Rodzice mogą odbyć indywidulane spotkanie informacyjne z opiekunem aplikacyjnym. W czasie tego spotkania uczeń oraz rodzice poznają szczegółowe informacje na temat funkcjonowania szkoły, założeń programowych, filozofii nauczania oraz dalszych etapów rekrutacji. Spotkanie to nie jest obowiązkowym etapem rekrutacyjnym. W związku z zamknięciem szkół, zachęcamy rodziców do kontaktowania się z naszym zespołem ds. rekrutacji drogą telefoniczną albo mailową.

Etap 1

Udział w weekendzie rekrutacyjnym w trybie normalnym.

Ta część rekrutacji służy przede wszystkim odkrywaniu umiejętności i potencjału uczniów. Proces oceny potencjału akademickiego trwa 2 dni i odbywa się w trybie weekendowym. Uwzględnia:

 1. Wykłady uniwersyteckie po angielsku, uzupełnione o testy sprawdzające przyswajanie i rozumienie nowych treści, myślenie analityczne, zdolność wyciągania wniosków, umiejętność porównywania danych.
 2. Test kompetencyjny z języka angielskiego.
 3. Indywidualne spotkania diagnostyczne z nauczycielami przedmiotowymi / sprawdzamy nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim predyspozycje.
 4. Zadania grupowe / sprawdzamy umiejętności miękkie i predyspozycje społeczne
 5. Test z matematyki. 

Koszt udziału w weekendzie rekrutacyjnym: 2 tys. zł.


Rejestracja

Aby wypełnić wniosek, podaj swój adres e-mail, zaznacz obowiązkowe zgody i kliknij przycisk „Submit”. Na podany adres e-mail otrzymasz zwrotną wiadomość z linkiem do strony z aplikacją i hasłem dostępu. Kliknij link, wprowadź hasło i wypełnij swoją aplikację.

Nie musisz wypełniać całego formularza podczas jednej sesji – jeśli potrzebujesz przerwy, możesz zachować swoją pracę, klikając przycisk „Save”. Aby powrócić do wypełniania aplikacji, kliknij link otrzymany w wiadomości e-mail i wprowadź hasło.

Po zakończeniu aplikacji kliknij przycisk „Submit”. Pamiętaj, że po tym nie będziesz mógł dokonywać żadnych zmian. Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i numerem wniosku.

Mandatory consents

Voluntary consents


 

Porównanie systemów nauczania

Porównanie systemu nauczania: polskiego, brytyjskiego, amerykańskiego, kanadyjskiego oraz IB.

Akademeia High School/UK Poland USA & Canada IB
Year 9 (Foundation Year) 8 klasa szkoły podstawowej Grade 8 Middle years programme
Year 10 (iGCSE) 1 klasa liceum Grade 9 Middle years programme
Year 11 (iGCSE) 2 klasa liceum Grade 10 Middle years programme
Year 12 (A Level) 3 klasa liceum Grade 11

Diploma programme

Year 13 (A Level) 4 klasa liceum Grade 12

Diploma programme

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+