fbpx

Od czwartku 12 marca wszystkie lekcje w Akademeia High School odbywają się online. Dowiedz się więcej.

Społeczność
Społeczność uczniowska

Społeczność uczniowska

Za sukcesem każdej szkoły stoją jej uczniowie. W Akademeia stawiamy zarówno na ambicje intelektualne oraz motywacje naszych uczniów, jak i na różnorodność ich talentów i zainteresowań.

W naszych szeregach mamy zarówno uczniów specjalizujących się w naukach ścisłych, którzy chcą skupić się na zrozumieniu świata, jak i tych zainteresowanych przede wszystkim problemami społecznymi, którzy chcą zmienić świat. Znaczna część naszych uczniów realizuje swoje pasje artystyczne. Uczymy młodych ludzi, którzy mieszkają w Warszawie oraz tych, którzy pochodzą z innych regionów Polski czy też świata. Prowadzimy rozbudowany system stypendialny, dzięki czemu jedna piąta naszych uczniów może uzyskać wsparcie finansowane, umożliwiające im naukę w naszej szkole.

Nasi uczniowie współpracują ze sobą w ramach różnych zajęć oraz projektów szkolnych. Wzajemnie się inspirują i pomagają zrozumieć świat z różnych perspektyw. Mogą liczyć na wsparcie naszych nauczycieli i mentorów.

Akademeia High School Video Students

System “domów”

Uczniowie, oprócz grup przedmiotowych, pracują także w społecznościach zwanych “domami”.

“Domy” to doskonały i wypróbowany w wielu brytyjskich szkołach sposób budowania ducha zdrowego współzawodnictwa, pobudzenia kreatywności oraz umacniania relacji między uczniami. Uczniowie ćwiczą w nich komunikację w grupie, podejmowanie demokratycznych wyborów, bycie aktywnym i zaangażowanym członkiem społeczeństwa.

Zadania stawiane grupom skupionym wokół “domów” pozwalają rozwijać różnorodne umiejętności. Wspólne przygotowywanie np. przedstawień teatralnych uczy pracy zespołowej, daje szansę na pokonanie lęku przed wystąpieniami publicznymi. Organizowanie akcji charytatywnych jest okazją do rozwijania wrażliwości społecznej i empatii. Wyprawy badawcze i spotkania z ciekawymi ludźmi rozbudzają pasje, udowadniają, że nauka i praca połączone z zaangażowaniem dają więcej radości.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+