fbpx

Najbliższy weekend rekrutacyjny odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2018. Dowiedz się więcej

Program stypendialny
Stypendia 2019/2020

Stypendia 2019/2020

Zapraszamy osoby zmotywowane, pracowite, ciekawe oraz osiągające wybitne wyniki w nauce.

  • Wspieramy zdolnych uczniów
  • Pochwal się swoimi wynikami w nauce, osiągnięciami w konkursach kuratoryjnych, olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, sukcesami w obrębie sztuki, muzyki, tańca.

Program stypendialny

Chcemy wspierać zdolnych uczniów, którzy ze względów ekonomicznych nie mogą ubiegać się o przyjęcie do naszego liceum w trybie standardowym.

Dlatego też prowadzimy rozbudowany program stypendialny. Zakładamy, że stypendyści mają stanowić min. 20% wszystkich uczniów. Komisja stypendialna decyzje o przyznaniu uczniowi stypendium podejmuje na podstawie jego dotychczasowych wyników akademickich oraz wyników rekrutacji.

Są dwie drogi ubiegania się o stypendium: udział w konkursie akademickim lub konkursie artystycznym.

Daty oraz zasady konkursów zostaną ogłoszone w grudniu 2018.

Kandydaci z zagranicy

W przypadku osób ubiegających się stypendium w szkole, które ze wględu na miejsce zamieszkania mają utrudnione możliwości uczestniczenia w weekendzie diagnostyczno-rekrutacyjnym wprowadzilibyśmy jeszcze jeden etap rekrutacji: rozmowę z komisją stypendialną przez Skype.

Jeżeli uczeń zainteresuje nas zarówno przez swoje zgłoszenie, a także w późniejszej rozmowie, szkoła może częściowo lub całościowo partycypować w kosztach podróży i zakwaterowania ucznia bądź przeprowadzić spotkania z nauczycielami przedmiotowymi również przez Skype.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+