fbpx

Od czwartku 12 marca wszystkie lekcje w Akademeia High School odbywają się online. Dowiedz się więcej.

Letnie kursy
Summer School

Summer School Courses to letnie kursy organizowane przez Akademeia High School, otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczniów – zarówno ze szkoły, jak i spoza niej. 

Kursy są przygotowane i prowadzone przez naszych nauczycieli i swoim zakresem obejmują wiele zagadnień proponowanych przez naszą szkołę. Zajęcia w ramach Summer School uzupełniane są dodatkowo o wiele aktywności pozaszkolnych, takich jak wycieczki, wydarzenia kulturalne i zawody sportowe. Programy letnie oparte są na filozofii nauczania Akademeia High School, a ich głównym celem jest odkrycie i wyzwolenie pełnego potencjału intelektualnego każdego uczestnika.

Zajęcia prowadzone są wyłącznie w języku angielskim, a ich tematyka jest bardzo szeroka: od kreatywnego pisania i nauk społecznych, przez matematykę i nauki przyrodnicze, aż po język angielski dla celów akademickich.

 

“Summer School to ciekawy i stymulujący intelektualnie przedsmak edukacji w Akademeia High School. To kursy przeznaczone przede wszystkim dla osób, które chcą się osobiście przekonać, jak wygląda nauka w naszym liceum, ale także dla obecnych uczniów, którzy pragną zaangażować się w inspirujące przedsięwzięcia spoza głównego programu nauczania.”

Andrew James, Summer School Coordinator

 

Andrew James
BA (Hons.) Filozofia, University of Liverpool
Cambridge English CELTA

Cambridge English DELTA

Andrew uczy języka angielskiego dla celów akademickich w Akademeia High School. Odpowiada również za koordynację Summer School. W przeszłości współtworzył wydział kursów letnich w jednym z ważniejszych prywatnych liceum w Wielkiej Brytanii; był także managerem dużego letniego obozu organizowanego w Szwajcarii. Nauka języka angielskiego była priorytetem Andrew, odkąd ukończył studia, dzięki czemu w swojej karierze zawodowej miał okazję pracować w Polsce, Francji i Portugalii – ostatnio głównie dla British Council. Na co dzień interesuje się polityką, filozofią i sportem – w szczególności golfem i krykietem.

Oferta

W 2020 roku oferujemy następujące kursy:

 

Creative and Dramatic Writing Summer School

Creative and Dramatic Writing Summer School stanowi doskonałą okazję dla uczniów, którzy chcą rozwijać umiejętność kreatywnego pisania. Ten tygodniowy kurs, prowadzony przez doświadczonych twórców prozy i poezji, a także scenarzystów i producentów teatralnych i filmowych, jest idealny dla uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z profesjonalnym pisarstwem lub po prostu lubią pisać.

Więcej informacji

 

English for Academic Purposes Summer School

English for Academic Purposes Summer School to specjalnie zaprojektowany, intensywny dwutygodniowy kurs dla uczniów w wieku 13-17 lat, idealny dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności językowe. Kurs zapewnia kompleksową naukę aktywnych i pasywnych umiejętności językowych.

Więcej informacji

 

Mathematics Summer School

Mathematics Summer School, poprzez serię prezentacji, lekcji i warsztatów prowadzonych przez naszych wysoko wykwalifikowanych i entuzjastycznych nauczycieli, rozwija w praktyce umiejętności uczniów związane z różnymi zagadnieniami matematycznymi.

Więcej informacji

 

Medicine and Biochemistry Summer School

Medicine and Biochemistry Summer School zapewnia uczniom zakres praktycznych ćwiczeń z tych dwóch dyscyplin nauki. Kurs, prowadzony przez specjalistów z dziedziny medycyny, biologii oraz chemii, ma przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat otaczającego świata i nauczenie ich nowych praktycznych umiejętności.

Więcej informacji

 

Social Sciences Summer School

Social Sciences Summer School zabiera uczniów w dwutygodniową interdyscyplinarną podróż, dotykającą takich tematów, jak polityka, geografia, socjologia czy psychologia. Jest to idealna okazja dla utalentowanych i wszechstronnych osób, które chcą zgłębić najbardziej palące kwestie współczesnego świata z wielu różnych perspektyw.

Więcej informacji

Szczegóły i opłaty

Nazwa kursu Termin Cena Min. wiek uczestnika Poziom j. angielskiego
Creative and Dramatic Writing
29/06 – 03/07 1800 PLN 14-17 Min. B2
English for Academic Purposes
29/06 – 10/07 3400 PLN 12-17 Min. B1
Mathematics
29/06 – 03/07 1800 PLN 14-18 Min. B1
Medicine and Biochemistry
29/06 – 03/07 1800 PLN 15-18 Min. B1
Social Sciences
29/06 – 10/07 3400 PLN 15-18 Min. B2

 

Harmonogram

Harmonogram zajęć Summer School
Godziny Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
8.00-8.30 Przybycie uczestników
8.30-9.55 Lekcja #1
9.55-10.10 Przerwa
10.10-11.35 Lekcja #2
11.35-11.50 Przerwa
11.50-12.50 Zajęcia sportowe/kreatywne
12.50-14.00 Lunch
14.00-15.20 Lekcja #3 Lekcja #3 Wycieczka kulturalna Lekcja #3 Lekcja #3
15.30-16.30 Projekt Projekt Wycieczka kulturalna Projekt Projekt

*Dokładny harmonogram może ulec zmianie.

Zajęcia dodatkowe

Biorąc pod uwagę fakt, że Summer School odbywają się pod koniec długiego i wymagającego roku szkolnego, harmonogram został opracowany tak, aby zapewnić uczestnikom rozwój akademicki dzięki urozmaiconej ofercie programowej. Oprócz 25 godzin nauki w tygodniu, oferujemy uczniom codzienną dawkę sportu lub aktywności twórczych. Zajęcia zaplanowane są tak, aby zapewnić wszystkim uczestnikom odpowiednią dawkę odpoczynku, by w pełni sił mogli przystępować do poszczególnych zajęć. Dodatkowe aktywności, które będą oferowane, obejmują:

  • piłkę nożną
  • tenis
  • badmintona
  • tenis stołowy
  • piłkę ręczną
  • siatkówkę
  • fitness
  • jogę
  • szachy/gry planszowe
  • sztukę i rzemiosło

Uczestnicy każdego z kursów będą mieli również okazję odbyć cotygodniową popołudniową wycieczkę kulturalną związaną z tematyką wybranych zajęć. Jest to integralna część planu, dająca uczniom możliwość nauki poza salą lekcyjną i zapoznanie się z wybranym tematem w rzeczywistym kontekście.


 

Zakwaterowanie i opieka

Dla uczniów zapisujących się na jeden z dwóch dwutygodniowych kursów (Social Sciences oraz English for Academic Purposes) w ograniczonym zakresie dostępne są zakwaterowanie w hotelu oddalonym kilka minut od budynku liceum Akademeia High School oraz profesjonalna opieka naszego doświadczonego personelu.

Zakwaterowanie jest dostępne od 28 czerwca do 11 lipca 2020 r., a oprócz cotygodniowej wycieczki edukacyjnej, uczestnicy będą mieli okazję wybrać się na całodniową wycieczkę w weekend 4 i 5 lipca.

Każdego wieczoru oferowane będą także zajęcia grupowe, ćwiczenia integracyjne czy wieczory filmowe.


 

Wypełnij formularz rejestracyjny:

Dane ucznia

Dane rodzica


1) 1) administratorem moich danych osobowych jest Akademeia High School Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Ledóchowskiej 2, 02-972 Warszawa, telefon: +48 22 299 8787, e-mail: ahs@akademeia.edu.pl,

2) moje dane osobowe przetwarzane będą w celu otrzymywania informacji o wydarzeniach promocyjnych organizowanych przez Szkołę i Grupę Akademia i o usługach świadczonych przez Szkołę i Grupę Akademia, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”),

3) odbiorcami moich danych osobowych mogą być w szczególności podmioty z Grupy Akademeia oraz podwykonawcy tych podmiotów (np. podmioty świadczące usługi IT lub usługi marketingowe) otrzymujący dane jedynie w celu wsparcia realizacji usług przez Grupę Akademeia; moje dane osobowe nie będą przekazywane, państwom trzecim spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego ani organizacjom międzynarodowym,

4) moje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do przekazywania mi informacji, o których mowa w pkt 3) powyżej, nie dłużej niż do momentu cofnięcia zgody lub wyrażenia sprzeciwu na ich przetwarzanie w celu marketingu bezpośredniego,

5) posiadam prawo dostępu do treści moich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przeniesienia moich danych,

6) mam możliwość wycofania zgody na przetwarzanie moich danych osobowych, a wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem,

7) przysługuje mi uprawnienie wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,

8) podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, jednak jest niezbędne do przekazywania mi informacji, o których mowa w pkt 3) powyżej, przez Szkołę.


 

Skontaktuj się z nami

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem Summer School.

Andrew James, Summer School Coordinator
summer.school@akademeia.edu.pl

 

Akademeia High School
Ledóchowskiej 2
02-972 Warszawa

office@akademeia.edu.pl
+ 48 22 299 87 87

O Summer School Oferta - wakacje 2020 Szczegóły i opłaty Harmonogram Zajęcia dodatkowe Zakwaterowanie i opieka Zarejestruj się Regulamin uczetnictwa i umowa Skontaktuj się z nami
calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+