Letnie kursy
Summer School
W przypadku, gdy krajowe ograniczenia dotyczące Covid-19 nie pozwolą na prowadzenie kursów na terenie szkoły, Akademeia High School oferuje pełny zwrot kosztów uczestnictwa.

W 2021 roku kursy Summer School odbędą się między 28 czerwca a 2 lipca i otwarte są dla wszystkich chętnych uczniów – zarówno ze szkoły, jak i spoza niej.

Kursy są opracowywane, rozwijane i prowadzone przez naszą doświadczoną kadrę nauczycielską i podobnie do naszego programu nauczania – obejmują swym zakresem szeroki wachlarz dyscyplin. Ponadto opierają się na naszej filozofii nauczania i nadrzędnej misji, by pomóc każdemu uczniowi osiągnąć pełny potencjał i doskonałość akademicką.

Cena jednego kursu wynosi 2500 zł i zawiera dwa testy na Covid-19, codzienny obiad oraz wszystkie lekcje i zajęcia. Każdy kurs trwa 22,5 godziny tygodniowo i składa się z zajęć lekcyjnych i sportowych prowadzonych przez naszą kadrę akademicką.

Uczestnicy mogą łączyć wszystkie kursy z wybranym fakultetem z języka francuskiego lub hiszpańskiego (cena fakultetu wynosi 500 PLN za 8 godzin lekcyjnych po 40 minut każda).

Pełne wyżywienie i zakwaterowanie (5 nocy) dostępne na życzenie w cenie 750 zł. Cena obejmuje codzienny transport do i ze szkoły. Więcej informacji można uzyskać pod adresem summer.school@akademeia.edu.pl.

 

The Summer School is an intellectually stimulating and fun taste of academic life at Akademeia. It is ideal for students who are keen to experience what it’s like to study here for the first time, as well as for our current students looking to engage in inspiring materials away from the core syllabus.
Andrew James, Summer School Coordinator

 

Andrew James
BA (Hons.) Filozofia, University of Liverpool
Cambridge English CELTA

Cambridge English DELTA

Andrew uczy języka angielskiego dla celów akademickich w Akademeia High School. Odpowiada również za koordynację Summer School. W przeszłości współtworzył wydział kursów letnich w jednym z ważniejszych prywatnych liceum w Wielkiej Brytanii; był także managerem dużego letniego obozu organizowanego w Szwajcarii. Nauka języka angielskiego była priorytetem Andrew, odkąd ukończył studia, dzięki czemu w swojej karierze zawodowej miał okazję pracować w Polsce, Francji i Portugalii – ostatnio głównie dla British Council. Na co dzień interesuje się polityką, filozofią i sportem – w szczególności golfem i krykietem.


 

Plan dnia

09.00 to 10.35 – zajęcia
10.35 to 10.50 – przerwa
10.50 to 12.25 – zajęcia
12.40 to 13.20 – sport/inne aktywności*
13.20 to 14.00 – Lunch
14.00 to 15.35 – zajęcia
15.45 to 17.10 – Modern Languages Elective

*Sport/inne aktywności: Capture the Flag, badminton, gry zespołowe, streching, mini olimpiada, piłka nożna, siatkówka, tenis stołowy


 

Zarejestruj się


 

Nasze kursy (12-17 lat)

Nasze kursy pozwalają uczniom doświadczyć unikalnego podejścia Akademeia do nauki. Skupiając się na konkretnym temacie, uczestnicy zyskują lepszy wgląd w wybraną dziedzinę i uczą się podstawowych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w ich obszarach zainteresowań.

Uczestnicy mogą połączyć wszystkie kursy z fakultetem z języka francuskiego lub hiszpańskiego.

English Language and Literature (14-16)

Minimalny poziom języka angielskiego B1+
Docelowy przedział wiekowy: 14-16
28 czerwca – 2 lipca

Come forth into the light of things,
Let Nature be your teacher.

– William Wordsworth

Dołącz do nas tego lata na Summer School z języka angielskiego, która poprowadzi uczestników w intelektualną podróż – zgodnie z wezwaniem Wordswortha – do zbadania natury poprzez tekst i kreatywność. Nasz unikalny program nauczania pozwoli uczniom poprawić ich biegłość w posługiwaniu się językiem angielskim poprzez studiowanie zarówno fikcji literackiej, jak i literatury faktu, poezji, kultury wizualnej i ekologii. Wykorzystując temat przyrody jako punkt wyjścia, uczniowie będą mieli okazję pracować nad podstawowymi umiejętnościami akademickimi, takimi jak notowanie, analiza tekstu i pisanie esejów, jednocześnie odkrywając swoje talenty do pisania z wyobraźnią i ekspresji twórczej.

Wszyscy uczestnicy będą wspierani w nauce przez członków kadry akademickiej Akademeia High School, których doświadczenie pomoże pielęgnować intelektualną ciekawość i niezależne myślenie każdego z uczestników. Dzięki znakomitemu poziomowi nauczania, jaki otrzymają podczas Summer School, uczniowie z pewnością nabiorą pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim, a jednocześnie rozkwitną intelektualnie.

Przed zapisaniem się na kurs, uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie krótkiej pracy pisemnej na temat związany z naszym nadrzędnym tematem, jakim jest natura.

English for Academic Purposes (12-14)

Minimalny poziom języka angielskiego B1
Docelowy przedział wiekowy: 12-14
28 czerwca – 2 lipca

English for Academic Purposes Summer School to kurs przeznaczony dla uczniów w wieku 12-14 lat, idealny dla tych, którzy chcą po raz poznać standardy nauczania Akademeia i przygotować się do przyszłej satysfakcjonującej kariery akademickiej.

Starannie opracowany program nauczania ma dwa nadrzędne cele:

  • danie uczniom przedsmaku tego, jak to jest uczyć się w Akademeii; osiągamy to poprzez skupienie treści edukacyjnych na kluczowych umiejętnościach akademickich
  • wyeliminowanie najczęstszych błędów językowych i strukturalnych popełnianych przez uczniów po rozpoczęciu nauki w szkole, aby umożliwić im doskonalenie się w przyszłej nauce.

Kluczowe elementy języka angielskiego zapewnią uczestnikom podstawy niezbędne do pomyślnego wykonania wielu zadań akademickich, z którymi będą musieli się zmierzyć podczas regularnej nauki w Akademeia High School. Kurs ten zapewnia niezbędne przygotowanie dla wszystkich uczniów rozważających dołączenie do naszej szkoły.

Przed zapisaniem się na kurs, uczestnicy zostaną poproszeni o napisanie krótkiej pracy lub zaproszeni na rozmowę z przedstawicielem English Department.

Foundation Year Boot Camp (12-14) - BRAK MIEJSC

Po raz pierwszy oferujemy młodszym uczniom Foundation Year Boot Camp. Ten ekscytujący program jest idealnym sposobem na poznanie szerokiej gamy dyscyplin akademickich dostępnych w naszej szkole.

Minimalny poziom języka angielskiego A2/B1
Docelowy przedział wiekowy: 12-14
Od 28 czerwca do 2 lipca

W jaki sposób następne pokolenie uczniów stawi czoła wyzwaniom ciągle zmieniającego się, niestabilnego świata? Nasz Foundation Year Boot Camp zapoznaje uczniów z szeroką gamą kierunków dostępnych w naszej szkole, jak również z siłą interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, które cenimy. Zapewniając doświadczenie odmienne od standardowego modelu edukacji, program ten pomoże pielęgnować umiejętności życiowe i indywidualny rozwój poprzez badania prowadzone przez uczniów we wspólnej, otwartej przestrzeni roboczej.

Dostosowany do uczniów w wieku od 12 do 14 lat, AHS Boot Camp stwarza możliwości odkrywania potencjału umysłów, społeczeństw i świata przyrody w sposób zintegrowany i holistyczny. Program postrzega każdą dyscyplinę akademicką jako zestaw narzędzi, z których można korzystać w celu zapewnienia interdyscyplinarnych rozwiązań problemów świata rzeczywistego. Uczniowie będą mieli za zadanie rozwiązać wybrany przez siebie problem, od praktycznych codziennych spraw do pomocy w odpowiedzi na bardziej ambitne wyzwania globalne, prowadząc własne badania z pełnym wsparciem zasobów i wydziałów wielu dyscyplin reprezentowanych w Akademeia. Program ten jest doskonałym wprowadzeniem do wyjątkowego systemu uczenia się, jaki oferuje nasza szkoła.

Głównym warunkiem przystąpienia do kursu jest ciekawość i kreatywność, a także dążenie do realizacji swojego potencjału.

Uczestnicy mogą połączyć wszystkie kursy z fakultetem z języka francuskiego lub hiszpańskiego.

Matematyka (14-17)

Docelowy przedział wiekowy: 14-17
28 czerwca – 2 lipca

Summer School z matematyki rozwija umiejętności uczniów w zakresie przedmiotów odpowiedzialnych za jedne z najcenniejszych osiągnięć cywilizacji. Ucząc się od naszych wysoko wykwalifikowanych i entuzjastycznych nauczycieli, uczestnicy otrzymają praktyczne umiejętności w szerokim zakresie tematów matematycznych.

Kurs został zaprojektowany tak, by zachować równowagę pomiędzy dalszym rozwojem podstawowych umiejętności w ramach programu A Level, którego nauczamy w Akademeia, i innych systemów. Dzięki 22,5 godzinom zajęć, małej liczebności grup i indywidualnemu podejściu, jest to intensywny kurs idealny dla wszystkich uczniów uczących się matematyki na poziomie zaawansowanym, jak również dla osiągających wysokie wyniki młodszych uczniów, którzy chcą w pełni wykorzystać swój potencjał w tym przedmiocie.

Nauki przyrodnicze (14-17)

Docelowy przedział wiekowy: 14-17
28 czerwca – 2 lipca

Summer School z nauk przyrodniczych pozwala uczniom zapoznać się z szerokim zakresem dyscyplin z tych odrębnych, ale zasadniczo powiązanych ze sobą obszarów nauki.

Program będzie miał charakter praktyczny i eksperymentalny, a uczniowie będą mieli swobodę w przeprowadzaniu swoich własnych badań pod nadzorem naszych doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję poszerzyć swoje rozumienie każdego tematu, jednocześnie rozwijając umiejętności praktyczne w pracy z doświadczonymi z biologami, fizykami i chemikami.

 

Fakultet z języka obcego

500 PLN za 8 godzin lekcyjnych po 40 minut każda

Uczestnicy Summer School będą mieli możliwość połączenia kursu podstawowego z dodatkowymi zajęciami z języków nowożytnych. Będą one prowadzone w małych grupach na poziomie średniozaawansowanym w językach francuskim lub hiszpańskim. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:45-17:10 i będą doskonałą okazją do poznania holistycznego podejścia Akademeia do nauki języków obcych.

Forma seminaryjna zajęć pozwoli zaszczepić w uczestnikach miłość do nauki języka, a także docenić nowe perspektywy, jakie daje rozwój płynności językowej. Zajęcia mają na celu pozostawienie uczestnikom wskazówek i strategii, które pozwolą im rozwijać swoje umiejętności językowe niezależnie w przyszłości.

Otwarte dla wszystkich uczniów biorących udział w innym kursie Summer School. Minimalny poziom A2 w preferowanym języku.


 

Kontakt

W przypadku pytań, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem Summer School.

Andrew James, Summer School Coordinator
summer.school@akademeia.edu.pl

Akademeia High School
Ledóchowskiej 2
02-972 Warszawa

office@akademeia.edu.pl
+ 48 22 299 87 87

Uczestnictwo i koszty Summer School Szczegółowy plan dnia Zarejestruj się! Nasze kursy (12-17 lat) Fakultet z języka obcego Kontakt
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +