Summer School
Warsztaty teatralne

Letnie warsztaty teatralne 

Nasze letnie warsztaty teatralne “Play In A Week” to wyzwanie i ciekawe doświadczenie, w trakcie którego uczestnicy zagłębią się w świat teatru i jego prawideł. Chcesz się sprawdzić i podjąć wyzwanie?

Nasz kurs to cztery dni intensywnych prób obejmujących warsztaty, pracę sceniczną, choreografię walki oraz ćwiczenie umiejętności, przydatnych w projektach teatralnych i scenicznych. Na cały projekt składa się wiele elementów – większych i mniejszych, ale to co łączy je w spójną całość to gra zespołowa.

Zwieńczeniem tygodniowego kursu będzie przedstawienie w wykonaniu uczestników – profesjonalny, dopracowany w każdym szczególe występ, uwzględniający odpowiednie oświetlenie, dźwięk, scenografię i kostiumy.

Warsztaty poprowadzi Hugh Edwards – doświadczony nauczyciel, brytyjski praktyk i teoretyk teatru.

Kurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku 14-18 lat. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.Zakres kursu:

 • ćwiczenie umiejętności pracy w zespole
 • ćwiczenia z improwizacji
 • praca nad poprawną dykcją, artykulacją, fonacją
 • ćwiczenia oddechowe, usprawnianie pracy przepony
 • poznanie technik prawidłowego posługiwania się głosem na scenie
 • praca z emocjami: ćwiczenia na koncentrację, wyrażanie podstawowych emocji, praca z emocjami na tekście literackim oraz/lub improwizowanym
 • zadania aktorskie z tekstem
 • relacje sceniczne – partnerowanie, sceny zespołowe
 • skoordynowanie tekstu literackiego z działaniem fizycznym na scenie
 • interpretacja tekstu
 • dogłębna analiza i budowanie postaci scenicznej
 • przygotowywanie kostiumów i scenografii
 • udźwiękowienie
 • oświetlenie
 • elementy scenografii i kostiumografii


Prowadzący

Hugh Edwardsnauczyciel aktorstwa i teatrologii, praktyk i teoretyk, pasjonat teatru. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystuje w trakcie swoich autorskich warsztatów teatralnych. Producent zarówno pełnometrażowych oraz studyjnych produkcji jak również przedstawień i występów młodzieży w wieku szkolnym. Organizator i prowadzący warsztaty, spektakle i wydarzenia teatralne zarówno dla instytucji edukacyjnych jak i branżowych czy komercyjnych.

Hugh Edwards prowadzi blok zajęć wzbogacających na wydziale Aktorstwa w Reigate Grammar School, jednej z wiodących prywatnych szkół w Surrey w Wielkiej Brytanii. Szkoła produkuje od 5 do 10 produkcji teatralnych rocznie, począwszy od spektakli objazdowych, przez przedstawienia studyjne po musicale i wielkoformatowe przedstawienia z ponad 100-osobową obsadą.

Hugh Edwards jest członkiem National Independent School’s Drama Association. Jest laureatem nagrody Lisa Pratt-Young Award za wybitną praktykę pedagogiczną w zakresie szkolenia nauczycieli.

Hugh jest barytonem klasy ósmej i gra na trąbce. Jako trębacz koncertuje z wieloma zespołami jazzowymi. Corocznie współtworzy i uczestniczy w szekspirowskich pokazach plenerowych.

Hugh jest członkiem społeczności London Improvisation. Swoje umiejętności w zakresie improwizacji doskonalił w Monkey Toast w Londynie oraz w iO (Improv Olympic) w Chicago. Obecnie występuje z trzema grupami. Poza występami prowadzi warsztaty ze sztuk teatralnych i improwizacji.


Informacje praktyczne

Data kursu 09.07 – 13.07.2018
Cena 1499 zł
Grupa wiekowa 14 – 18
Wielkość grupy max. 16 uczniów
Język wykładowy angielski
Długość kursu 5 dni
Czas trwania warsztatów 5 godzin dziennie przez 4 dni oraz przedstawienie ostatniego dnia
Godziny 9:00 – 17:00
Wyżywienie (w cenie) obiad, przekąski, napoje
Miejsce Akademeia High School
Ledóchowskiej 2
Warszawa

Regulamin oraz wzór umowy

Przeczytaj regulamin

Zapoznaj się z wzorem umowy 

Agenda
9:00 – 10:30 warsztaty
10:30 – 10:40 przerwa
10:40 – 12:10 warsztaty
12:10 – 12:40 obiad
12:40 – 13:40 warsztaty
13:40 – 13:50 przerwa
13:50 – 17:00 warsztaty
orgzanizator zastrzega, że powyższe godziny mogą ulec zmianie

Zniżka

Z Kartą Warszawiaka 10% zniżki na Warsztaty teatralne “Play in a week”.

Po rejestracji na Kurs należy wysłać mail z numerem KW lub KMW na adres anna.sawa@akademeia.edu.pl, na tej podstawie zostanie naliczona zniżka.

naklejka_honorowanie_KMW i KW.jpg


Zapisz się

W celu zapisania się na kurs, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Po wysłaniu zgłoszenia prosimy o uregulowanie należności za pomocą przelewu bankowego do 48 godzin od wysłania zgłoszenia. Jeśli należność nie zostanie uregulowana w określonym czasie, rezerwacja zostanie anulowana.

Tytuł przelewu: Summer School – Drama – imię i nazwisko ucznia

Dane do przelewu:
Akademeia High School
Ledóchowskiej 2
02-972 Warsaw
Numer konta: 97 1050 1025 1000 0090 8033 7026


Skontaktuj się z nami

Akademeia High School
Ledóchowskiej 2, Warszawa

Marta Szabucka
marta.szabucka@akademeia.edu.pl
+48 (22) 299 87 97

Warsztaty teatralne "Play In A Week" Prowadzący Informacje praktyczne Zniżka z Kartą Warszawiaka Formularz zgłoszeniowy Kontakt
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +