Zapisz się już teraz na nasz czerwcony weekend rekrutacyjny online. Dowiedz się więcej!

27 - 28 czerwca 2020
Weekend rekrutacyjny online

Oferujemy brytyjski model nauczania, w którym realizujemy czteroletni program przygotowujący do egzaminów iGCSE i A Level (Years 10 – 13). Proces rekrutacyjny do liceum traktujemy przede wszystkim jako okazję do jak najlepszego poznania kandydatów. Dlatego też jest on wyjątkowy na tle polskiego systemu edukacji.

Czerwcowy weekend rekrutacyjny online jest przewidziany dla uczniów, którzy we wrześniu chcą rozpocząć naukę w Akademeia High School począwszy od:

• Year 9 w ramach pięcioletniego programu przygotowującego do egzaminu iGCSE i matury A Level (odpowiednik klasy 8. polskiej szkoły podstawowej).
  • Year 10w ramach czteroletniego programu przygotowującego do egzaminu iGCSE i matury A Level (odpowiednik klasy 1. polskiej czteroletniej szkoły średniej);
  • Year 12 – w ramach dwuletniego programu przygotowującego wyłącznie do matury A Level (odpowiednik klasy 3. polskiej czteroletniej szkoły średniej).

Dlaczego warto wybrać Akademeię?

Akademeia to międzynarodowe liceum w Warszawie, które oferuje brytyjski program nauczania kończący się maturą A Level. Wychodzimy z założenia, że szkoła powinna być miejscem, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania akademickie, poszerzać horyzonty, rozwijać pasje oraz zdobyć wykształcenie na najwyższym poziomie.

Wszyscy nasi nauczyciele są ekspertami w swoich dziedzinach z kwalifikacjami z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie, w tym Cambridge, Oxford, czy Ivy League. Ich pasja, doświadczenie i wykształcenie są fundamentami sukcesów naszych uczniami.

W 2019 r. nasi uczniowie uzyskali doskonałe wyniki z matury A Level – aż 74% arkuszy egzaminacyjnych naszych uczniów otrzymało najwyższe noty A* lub A. Taki wyniki plasuje Akademeię na równi z 25 najlepszymi szkołami prywatnymi w Wielkiej Brytanii. 100% naszych absolwentów dostało się na najlepsze światowe uczelnie, w tym Cambridge, UCL, LSE, czy New York University. Z myślą o uczniach zainteresowanych aplikacją na amerykańskie uczelnie, stworzyliśmy specjalny kurs przygotowawczy do egzaminów SAT/ACT.

Wierzymy, że równowaga wewnętrzna i dobre samopoczucie psychiczne są kluczowymi czynnikami wpływającymi na sukces w nauce, a co ważniejsze – na osiągnięcie szczęścia i spełnienia w życiu. Dlatego mamy dedykowany zespół psychologów i coachów.

Możemy ugościć uczniów z całej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, ponieważ posiadamy nowoczesny internat i dedykowane grono opiekunów.

Etapy rekrutacji do liceum

W trakcie kolejnych etapów rekrutacji chcemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat umiejętności i predyspozycji ucznia.

Zachęcamy rodziców do kontaktu telefonicznego albo mailowego z naszym zespołem ds. rekrutacji. W ten sposób uczeń oraz rodzice mogą poznać szczegółowe informacje na temat funkcjonowania szkoły, założeń programowych, filozofii nauczania oraz dalszych etapów rekrutacji.

Etap 1

Udział w weekendzie rekrutacyjnym online w dniach 27-28 czerwca.
Ta część rekrutacji służy przede wszystkim odkrywaniu umiejętności i potencjału uczniów. Proces oceny potencjału akademickiego trwa 2 dni i odbywa się w trybie weekendowym. Uwzględnia:

1. Wykłady uniwersyteckie po angielsku, uzupełnione o testy sprawdzające przyswajanie i rozumienie nowych treści, myślenie analityczne, zdolność wyciągania wniosków, umiejętność porównywania danych.
  2. Test kompetencyjny z języka angielskiego.
  3. Indywidualne spotkania diagnostyczne z nauczycielami przedmiotowymi, które sprawdzają nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim predyspozycje kandydata.
  4. Test z matematyki.

Koszt udziału w weekendzie rekrutacyjnym: 2 tys. zł.

Etap 2

W ramach podsumowania oceny potencjału akademickiego, rodzice oraz uczeń otrzymają raport z rekomendacjami możliwych kierunków rozwoju oraz zaleceniami dotyczącymi przyszłej ścieżki edukacyjnej.

Etap 3

Czas na podjęcie decyzji. Udział w rekrutacji nie zobowiązuje do zapisania się do szkoły.

Decyzja dotycząca przyjęcia ucznia do szkoły jest podejmowana w oparciu o raport.

Zapisz się już teraz!

Zgłoszenia zbieramy do środy 17 czerwca.

Aby wypełnić wniosek, podaj swój adres e-mail, zaznacz obowiązkowe zgody i kliknij przycisk „Submit”. Na podany adres e-mail otrzymasz zwrotną wiadomość z linkiem do strony z aplikacją i hasłem dostępu. Kliknij link, wprowadź hasło i wypełnij swoją aplikację.

Nie musisz wypełniać całego formularza podczas jednej sesji – jeśli potrzebujesz przerwy, możesz zachować swoją pracę, klikając przycisk „Save”. Aby powrócić do wypełniania aplikacji, kliknij link otrzymany w wiadomości e-mail i wprowadź hasło.

Po zakończeniu aplikacji kliknij przycisk „Submit”. Pamiętaj, że po tym nie będziesz mógł dokonywać żadnych zmian. Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem i numerem wniosku. Formularz należy wypełnić wyłącznie w języku angielskim.

Mandatory consents

Voluntary consents

Porównanie systemów edukacji: Polska a inne kraje

Porównanie poziomów kształcenia w polskim, brytyjskim, amerykańskim, kanadyjskim systemie edukacji oraz w systemie IB.

Akademeia High School/
Wielka Brytania
Polska USA i Kanada IB
Year 9 (Foundation Year) Klasa 8. szkoły podstawowej Grade 8 Middle years programme