fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

1 lutego, godz. 19:00
5 języków miłości

“5 języków miłości”

Wykład otwarty na podstawie bestsellera Gary Chapman – 1 lutego 2018 o godz. 19:00.

Jak mówi Gary Chapman – nie ma dwóch osób, które wyrażałyby i odczuwałyby miłość tak samo. To również dotyczy relacji między rodzicem i dzieckiem.

Świadomość tego jak samemu wyrażam uczucia, jak je odbieram oraz co jest ważne dla mojego dziecka może posłużyć wzmocnieniu tej relacji. Aby dobrze wyrażać miłość i dać dziecku to, czego ono potrzebuje, warto najpierw poznać siebie i poznać swój język miłości.

  • Czym jest język miłości?
  • Jakich jest 5 języków miłości (dobry czas, dotyk, drobne przysługi, przyjmowanie podarunków i wyrażenia afirmatywne) i czym się od siebie różnią?
  • Jak Twój język miłości przekłada się na relacje, które tworzysz z dziećmi i na to w jaki sposób Twoje dzieci budują relacje?
  • Jakie są potrzeby dzieci oraz w jaki sposób je adresować?
  • W jaki sposób dzieci tworzą swój język miłości?
  • Co się dzieje, gdy dwoje ludzi nie rozumie swoich wzajemnych języków miłości?

Po wykładzie będziesz w stanie lepiej zrozumieć swój język miłości i w świadomy sposób przyczynić się do pokazania swojemu dziecku prawidłowych sposobów funkcjonowania oraz identyfikowania języków miłości u innych, dzięki czemu będą w stanie tworzyć zdrowe i świadome relacje z innymi.

Kim jest Gary Chapman?

Gary Chapman (ur. 1938 r.) – amerykański psychoterapeuta, pisarz, antropolog i lingwista.

Jest światowej sławy specjalistą zajmującym się tematyką rodzinną, małżeńską oraz narzeczeństwem. Zasłynął po wydaniu książki „5 języków miłości” („The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts”).

Źródło: www.5lovelanguages.com

Książka Gary Chapmana’a bardzo szybko pojawiła się na liście bestsellerów gazety New York Times. Została przetłumaczona na ponad 36 języków i sprzedana w ponad 8 milionach egzemplarzy na cały świecie.

Po opublikowaniu swojej pierwszej książki, napisał nowe edycje „5 języków miłości”, również pod kątem relacji jakie tworzą młodzież i dzieci.

(Źródło: Wydawnictwo Esprit)

 

Kluczem do budowy zdrowych relacji z innymi jest zrozumienie własnego języka miłości

Marta Wiercińska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, psycholog kliniczny pierwszego stopnia.

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Założycielka Instytutu Psychoterapii MindMed.

W ciągu ostatnich 25 lat pomogła tysiącom osób. Zajmuje się diagnozą, pomocą psychologiczną, interwencjami kryzysowymi oraz psychoterapią integracyjną polegającą na łączeniu różnych nurtów psychoterapeutycznych w celu dostosowania metody pracy do potrzeb drugiego człowieka.

Dzięki połączeniu wieloletniego doświadczenia i znajomości wielu nurtów psychoterapeutycznych jej klienci otrzymują nie tylko doraźną pomoc, ale również są w stanie pracować na głębokich emocjach i nieuświadomionych konfliktach wewnętrznych.

Czas i miejsce

1 lutego 2018, godz 19:00 w Akademeia High School przy ul. Ledóchowskiej 2 w Warszawie.

Po wykładzie zapraszamy na smaczny i zdrowy poczęstunek.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Prosimy o potwierdzenie obecności do 29 stycznia 2018: 
marta.szewczyk@akademeia.edu.pl 

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+