Zapraszamy na Dzień Otwarty – 20 stycznia 2019 o godz. 14:00. Dowiedz się więcej

Wykład otwarty
Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów
Prowadzi:
Adwokat, negocjator i mediator
Prowadzi:
Adwokat, negocjator i mediator

Wykład otwarty “Mediacje – najlepszy sposób rozwiązywania konfliktów”

Zapraszamy na wykład otwarty, który odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 w Akademeia High School przy ul. Ledóchowskiej 2 w Warszawie.

Czy miewasz konflikty z bliskimi lub w stosunkach zawodowych? Czy znasz sytuacje, kiedy inni zamiast się racjonalnie godzić – eskalują spory? Oczywiście, że tak! Rozwiązaniem tych problemów są Mediacje.

Mediacje to jedna z najskuteczniejszych metod rozwiązywania konfliktów między ludźmi i organizacjami. Prowadzący wykład wyjaśni pojęcie mediacji w ujęciu historycznym, pokaże, jak mediacje są wykorzystywane w różnych kulturach, jak działają w rozwiązywaniu konfliktów rodzinnych i społecznych, jak wykorzystuje się je w sporach gospodarczych czy politycznych.

Mediacje (łac. mediatio od mediare ‘być w środku, pośredniczyć’ od medius ‘środkowy; bezstronny’) – metoda rozwiązywania sporów, w której osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Proces ten ma charakter dobrowolny, poufny i nieformalny.

W czasie wykładu prowadzący pokaże wiele aspektów mediacji. Spotkanie będzie miało charakter nie tylko teoretyczny, ale i praktyczny. Uczestnicy dowiedzą się, jak użyć mediacje w życiu prywatnym, jako skuteczną metodę rozwiązywania konfliktów i rozstrzygania sporów.

Mediacje to także negocjacje, dlatego prowadzący – doświadczony mediator i negocjator – przedstawi różne techniki i metody negocjacji oraz sposoby wyjścia z trudnych i konfliktowych sytuacji. W całym procesie negocjacji ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie odpowiadające obu stronom. Rozwiązanie konfliktu nie może mieć charakteru siłowego, żadna ze stron nie powinna dominować, jeśli negocjacje mają się zakończyć sukcesem. W sytuacji kryzysowej zawsze warto zastanowić się, co chcemy osiągnąć. Czy zależy nam na eskalacji konfliktu i pogłębianiu różnicy stanowisk, czy raczej na znalezieniu porozumienia i rozwiązania? Dobry negocjator zawsze powie: negocjuj, nie poddawaj się, panuj nad emocjami, rozmawiaj na argumenty. W procesie mediacji kluczową rolę odgrywa właśnie mediator, który jako osoba trzecia prowadzi obie strony konfliktu do rozwiązania, pomaga obu stronom w komunikacji, w dialogu, wspiera dyskusję i wypracowanie rozwiązań, stosując różne metody i techniki negocjacji.

Interesują Cię tematy związane z negocjacjami i mediacjami? Nie lubisz konfliktów, ale spotykasz się z nimi w życiu codziennym. Szukasz mediatora w Warszawie? To spotkanie jest dla Ciebie.
Łukasz Rozdeiczer – mediator i negocjator z wieloletnim doświadczeniem w wielu projektach – przedstawi różne aspekty i metody negocjacji oraz opowie o procesie mediacji na różnych polach: mediacje gospodarcze, polityczne, rodzinne, osobiste i inne.

Wyklad-Otwarty-Mediacje_akademeia-High-School
Łukasz Rozdeiczer

Adwokat, negocjator i mediator.

Posiada wieloletnie doświadczenie w negocjowaniu i mediowaniu skomplikowanych transakcji i sporów, ze szczególnym uwzględnieniem negocjacji wielostronnych i tworzeniu wartości dla wszystkich stron sporu. Brał udział w re/negocjacjach kontraktów o łącznej wartości ponad 50 mld $.

Prezes BATNA Group, Adjunct Professor Universytetu Georgetown, Wykładowca University of London oraz studiów podyplomowych UW i SHG, członek rad nadzorczych spółek i zarządów organizacji pozarządowych. Absolwent m.in. Harvard Law School oraz WPiA UW. Były Prezes Sądu Mediacyjnego przy Sądzie Arbitrażowym Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Dyrektor Harvard Mediation Program, Praktykował w CMS Cameron, McKenna, Clifford Chance, był konsultantem w Banku Światowym (IFC) i pracownikiem naukowym Program on Negotiation (Harvard Law School).

Agenda

Czwartek, 15 marca 2018
Godz: 19:00

Akademeia High School
Ul. Ledóchowskiej 2

Rejestracja została zakończona

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje rejestracja. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

O wykładzie O prowadzącym Agenda Zarejestruj się