fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Zajęcia dodatkowe online

Akademeia nie tylko przeniosła wszystkie zajęcia online, ale także umożliwiła uczniom zdalne korzystanie ze swojej oferty zajęć dodatkowych. Kursy, począwszy od kodowania przez przygotowania do egzaminów SAT, psychologię, biochemię, szkolny zespół muzyczny, aż po jogę i fitness – wszystkie dostępne są online. Nasi uczniowie korzystają z okazji, aby rozwijać swoje umiejętności i uczyć się nowych rzeczy.

Films under Quarantine

The Film studies elective zmienił swoją nazwę na “Films under quarantine” i koncentruje się przedewszystkim na eksplorowaniu tematyki tego, „co to znaczy być człowiekiem”. Uczniowie najpierw oglądają pouczające filmy artystyczne, przełomowe dokumenty, a także klasyki światowego kina i adaptacje słynnych książek. W zeszłym tygodniu rozpoczęli tę serię od filmu reżysera, fotografa i aktywisty Yanna Arthusa-Bertranda pt. “Human: The Movie” (2015)  (trailer: https://www.youtube.com/watch?v=0-Retnj3TsA).


Geografia

Zajęcia zapewniają uczniom otwartą przestrzeń, w której sami decydują, które kwestie geograficzne chcą zbadać. Do tej pory uczniowie omawiali tematy związane z politykami dotyczącymi starzenia się populacji, równości płci, gentryfikacji, deprywacji miast i opartym na geografii kulturowej rozumieniu miast jako stanów umysłu. Grupa „podróżowała” do tak różnorodnych miejsc jak Singapur, La Paz, Nairobi, Rio de Janeiro, Detroit, Karaczi i Kopenhaga. Każdy temat omawiany jest przez podsumowanie teoretycznej wiedzy akademickiej, a następnie interaktywną analizę konkretnych studiów przypadku, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania się danej polityki. Aby zrozumieć zawiłości tych ostatnich, uczniowie często angażują się w symulacje, odgrywanie ról i różnego rodzaju debaty. Ostatnio studenci mieli okazję dowiedzieć się o zrównoważonym rozwoju obszarów miejskich i wyzwaniach związanych z szybko rozwijającą się urbanizacją.


iGEM Project

iGem elective iGem elective

iGEM Project przygotowuje uczniów do wzięcia udziału w konkursie iGEM (International Genetically Engineered Machine), który poświęcony jest rozwojowi biologii syntetycznej. W ramach konkursu zespoły interdyscyplinarne pracują razem, aby zaprojektować, zbudować, przetestować i zmierzyć własny system przy użyciu wymiennych części biologicznych i standardowych technik biologii molekularnej. W trakcie zajęć uczniowie Akademii przygotowują i przedstawiają prezentacje związane z projektem iGEM. Ściśle współpracują również z Uniwersytetem Warszawskim. Na ostatnim spotkaniu Robert, uczeń Year 12, przedstawił prezentację na temat generowania syntetycznego genomu.


Fotografia

W ramach zajęć z fotografii uczniowie poznają różne konwencje i style oraz analizują prace fotografów dokumentalnych i artystów wykorzystujących to medium. Rozwijają praktyczne umiejętności fotografii analogowej i cyfrowej, takie jak wywoływanie filmów, druk czarno-biały, postprodukcja i przechowywanie danych. Uczestnicy uczą się także, jak pracować z różnymi aparatami i korzystać z różnych obiektywów i filmów. Nasz nauczyciel fotografii – Maciej Stępiński – zwykle prowadzi zajęcia w szkolnej ciemni lub w studiu wyposażonym w aparat cyfrowy, profesjonalne oświetlenie i pakiet Adobe. Uczniowie uczą się, jak tworzyć serie fotografii na dany temat, selekcjonować zdjęcia i poddawać je obróbce. Podczas epidemii koronawirusa uczniowie aranżują ciemnie we własnych domach, a swoje postępy mogą konsultować na bieżąco przez internet.


Joga i fitness

Aktywność fizyczna i ćwiczenia relaksacyjne są kluczowym elementem podczas kwarantanny. Nasi uczniowie mogą nie tylko uczestniczyć w lekcjach wychowania fizycznego online, ale także uczęszczać zdalnie na jogę i fitness. Joga jest doskonałym sposobem na poprawę kondycji, zwiększenie siły, równowagi i elastyczności. Oprócz tego joga uczy technik oddychania, ćwiczenia i medytacji, które pozytywnie wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia. Zajęcia są otwarte dla uczniów i nauczycieli na wszystkich poziomach zaawansowania.

Osoby potrzebujące bardziej dynamicznych ćwiczeń, mogą skorzystać ze zdalnych zajęć fitness, prowadzonych przez naszą trenerkę Edytę Czerwonkę. Uczniowie ćwiczą na matach z muzyką i wykorzystują masę własnego ciała, aby zwiększać siłę i stabilność mięśni. Zajęcia również są przeznaczone dla uczniów i nauczycieli na wszystkich poziomach zaawansowania.


Szkolny zespół muzyczny

Music elective | Akademeia High School

Szkolny zespół muzyczny jest również dostępny zdalnie na platformie Microsoft Teams. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą grę różnych gatunków muzycznych, lepiej rozumieją harmonię dźwięku i, co najważniejsze, dzielą się doświadczeniami z gry i śpiewu ze swoimi przyjaciółmi. Repertuar jest wybierany przez grupę i dostosowywany do poziomu umiejętności każdego ucznia. W wersji online uczestnicy wezmą również udział w jam session!


Gazeta szkolna

Nasza szkolna gazeta jest tworzona przez uczniów dla uczniów i jest doskonałą platformą do przekazywania wiedzy, rozrywki i bieżących informacji z życia szkoły. Gazeta jest nie tylko wydawana w wersji online, ale także ze względu na pandemię kolegia naszego szkolnego zespołu redakcyjnego odbywają się zdalnie.


To tylko przykład zajęć online prowadzonych w naszej szkole zdalnie. Istnieje również wiele innych działań i aktywności, które pomagają utrzymać poczucie jedności w społeczności szkolnej.

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+