Ograniczona liczba miejsc na rok akademicki 2021/22 jest wciąż dostępna. Zainteresowanych prosimy o kontakt z działem Admissions.

Prywatna szkoła średnia

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę średnią?

Etap pomiędzy podstawówką a wyborem studiów jest ogromnie ważny dla przyszłości każdego ucznia. Kiedy w planach ma maturę międzynarodową i ambitne założenia dotyczące swojej przyszłej kariery, prywatna szkoła średnia, w której zajęcia prowadzone są nieszablonowo i gdzie otwiera się młode umysły na zdobywanie wiedzy i cieszenie się sukcesami, może mieć ogromne znaczenie w rozwoju młodego człowieka.

Prywatna szkoła średnia

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę średnią?

Wielu nastolatków i ich rodziców staje przed wyborem: liceum państwowe czy liceum prywatne. Nawet najlepsze publiczne szkoły średnie mają ograniczone możliwości działania, związane z koniecznością realizacji podstawy programowej, systemem egzaminów wewnętrznych i zewnętrznych oraz niewielkimi zasobami finansowymi. Prywatna szkoła średnia nie odrzuca wiedzy wchodzącej w skład podstawy programowej, ale przede wszystkim daje młodym ludziom szansę rozwijania swoich pasji i talentów oraz poszerzania horyzontów. Dzięki niej zyskuje się szansę na studiowanie na najbardziej prestiżowych uczelniach świata. Ukończenie prywatnego liceum to bilet do lepszego życia i kariery zawodowej.

Uczennica liceum

Jak ważna jest skuteczna ocena potencjału akademickiego?

Potencjał akademicki określa się biorąc pod uwagę indywidualny zestaw cech, zainteresowań i umiejętności, które razem tworzą naszą osobowość. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze rezultaty osiąga się studiując na kierunkach, które nie są wybrane przypadkowo, ale odpowiadają naszym predyspozycjom, zainteresowaniom i pasjom. Dlatego właśnie świadomy wybór drogi edukacyjnej ma znaczenie kluczowe, a droga ta, o czym warto pamiętać, rozpoczyna się już na początku kariery szkolnej. Stąd nasz autorski program oceny potencjału osobowościowego rozpoczynamy już podczas rekrutacji do naszej szkoły, żeby od samego początku dawać naszym uczniom szansę na uzyskiwanie najlepszych możliwych efektów edukacyjnych.