„Moim najbardziej pamiętnym doświadczeniem był mój pierwszy dzień w Akademei. Pamiętam, że byłem zszokowany szkołą, ale co najważniejsze – nowymi ludźmi, których poznałem. Wszyscy byli zmotywowani do pracy i otwarci na nowe możliwości. To, co zrobiło na mnie wrażenie, to różnorodność, ale jednocześnie jedność całej społeczności. Na razie bardzo trudno jest określić, co będę robił za 10 lat. Mam nadzieję, że będzie to coś związanego z astronomią, inżynierią lub matematyką, bo to właśnie lubię robić. Jedno jest pewne – dzięki temu stypendium będę mógł realizować zarówno akademickie, jak i zawodowe marzenia i osiągać swoje największe cele.”

Jan

„Akademeia to moja szansa. Możliwość studiowania za granicą i zagłębiania się w moje zainteresowania poza nauką. Dla mnie jest to inspirująca społeczność pełnych pasji nauczycieli i mentorów, którzy chcą wzbudzić moją ciekawość, zachęcić do samopoznania i wzmocnić moją wewnętrzną motywację do rozwoju. Tutaj mogę wyrazić siebie poprzez śpiewanie i występy ze szkolnym zespołem a także granie w różnych musicalach, przygotowując spektakle dla reszty szkoły.”

Jagoda

„Myślę, że wybór tej szkoły jest jak dotąd najlepszą decyzją, jaką podjąłem w moim życiu. Akademeia jest dla mnie wszystkim, stała się moim drugim domem, ponieważ cały mój czas spędzam z kolegami, zarówno w szkole, jak i w internacie. Jestem prowadzony i mentorowany przez najlepszych nauczycieli, którzy prowadzili mnie i pomagali mi przez cały rok. Moim życiowym celem jest praca w instytucji UE w departamencie prawnym oraz dbanie o przestrzeganie prawa międzynarodowego. Myślę, że stypendium jest kluczem do sukcesu, nie tylko z czysto akademickiego punktu widzenia, ale także ze względu na sposób, w jaki ta szkoła dzięki temu pomaga mi poszerzyć moją wiedzę i osiągnąć moje cele.”

Cristian

„Wciąż zastanawiam się, jakie są moje główne zainteresowania i co chcę studiować. Ale wiem, że ze względu na możliwość uczenia się w Akademei będę wspierana przez cały proces rekrutacji na dowolną uczelnię, którą wybiorę do realizacji mojej wymarzonej kariery. Dzięki niedawnemu stażowi w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Nenckiego mogłam doświadczyć pracy badawczej i laboratoryjnej i widzę siebie w tej karierze. Może jest to dla mnie coś do przemyślenia i rozważenia przy podejmowaniu decyzji o swojej przyszłości.”

Antonina

„To stypendium jest jak dotąd największą szansą w moim życiu. W szkole podstawowej nigdy bym nie uwierzył, że będę chodził do liceum z takimi pasjonatami, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli, i że da mi to realną szansę na ubieganie się o przyjęcie na  najlepsze uniwersytety na świecie. Dzięki stypendium stało się to dla mnie możliwe. Za 10 lat skończę studia i będę jednym z najlepszych inżynierów na świecie. Nie wiem, co dokładnie stworzę, ale najlepiej statki kosmiczne, systemy autonomiczne, a nawet lepiej, początki odpowiedniej infrastruktury kosmicznej.”

Juliusz

Co mówią nasi absolwenci?

„Możliwość skupienia się na matematyce i fizyce w Akademei była bardzo pomocna w moim rozwoju. Jednak brak konieczności studiowania nauk społecznych i humanistycznych według ścisłego programu nauczania, a możliwość odkrywania ich w znacznie bardziej niezależny sposób pomogła mi rozwinąć się jako osobie. Dla mnie bardzo ważną częścią mojego doświadczenia byli ludzie, których spotkałam – uczniowie i nauczyciele, z którymi nadal utrzymuję kontakt. Mam nadzieję, że przyszli naukowcy również przyczynią się do tworzenia tej atmosfery i skorzystają z niej. Nauka w Akademei pomogła mi w stopniowym przejściu od uczenia poprzez nauczyciela do uczenia się opartego bardziej na samodzielnej pracy. Akademeia rozwinęła moją umiejętność uczenia się i myślenia w języku angielskim, co znacznie ułatwia studia za granicą.”

Małgorzata, absolwentka z roku 2019, obecnie studiuje matematykę na  University of Cambridge

„Stypendium Akademeia pozwoliło mi studiować przedmioty, które kochałem w zupełnie inny sposób niż wcześniej. Po pierwsze, udało mi się poszerzyć moją wiedzę z tych przedmiotów w języku angielskim, które okazały się kluczowe na uniwersytecie.  Dodatkowo udało mi się rozwinąć moje pasje również poza szkolnym programem nauczania. Nauczyciele byli zawsze chętni do pozostania po zajęciach, aby odpowiedzieć na dodatkowe pytania lub wyjść poza program nauczania, aby zaspokoić nasze pragnienie edukacyjne. Mam miłe wspomnienia z pobytu w Akademeii i szczerze wierzę, że stypendium pomogło mi dotrzeć do miejsca, w którym teraz jestem.”

Tomasz, absolwent z roku 2019, obecnie studiuje nauki przyrodnicze na Uniwersytecie Cambridge

„Według mnie najważniejszym aspektem Akademeii jest społeczność, która powstała w szkole i wokół niej. Oprócz uczniów, nauczyciele, których miałam, byli niesamowitymi ludźmi, którzy zmienili moje życie na lepsze i uczyli mnie nie tylko swoich przedmiotów, ale także dali mi ważne życiowe lekcje i naprawdę sprawili, że poczułam się ważna i wysłuchana. Akademia nauczyła mnie, jak ważna jest konsekwentna praca nad sobą. To przygotowało mnie nie tylko do nadążania za codzienną pracą na uniwersytecie, ale także sprawiło, że stałam się bardziej świadoma czasu i możliwości, na które pracowałam”.

Miriam, studiuje w Parsons School of Design w Nowym Jorku