Współpracowaliśmy z wielokrotnie nagradzanymi architektami z Medusa Group, aby zaprojektować budynek, jego wnętrza i wyposażenie tak, aby pasowały do naszej filozofii edukacyjnej - dialogu, interdyscyplinarności i kreatywności.

Nasi uczniowie korzystają z najnowocześniejszego budynku szkolnego w Polsce, wyposażonego w pracownie tematyczne, halę sportową oraz liczne pomieszczenia do pracy indywidualnej i grupowej. W salach lekcyjnych znajdują się innowacyjne Stoły Harknessa, gdzie uczniowie aktywnie uczestniczą w dyskusjach z nauczycielem i kolegami wokół  owalnego stołu; jest to klucz do realizacji głównego aspektu naszej filozofii nauczania - dialogu.

Poznaj naszą przestrzeń

Profesjonalne przestrzenie do pracy naukowej:

• Nowoczesne, dobrze wyposażone laboratoria biologii, chemii i fizyki zaprojektowane we współpracy z wiodącymi ośrodkami akademickimi.
  • Przestronne sale lekcyjne o maksymalnej pojemności 12 osób
  • Unikalna przestrzeń do działań artystycznych i pracy twórczej

Sale przeznaczone do działań artystycznych i twórczych:

• Pracownia plastyczna o powierzchni 100m2 przystosowana do zajęć z malarstwa, grafiki i rzeźby
  • Sala muzyczna
  • Ciemnia
  • Aula ze sceną teatralną

Komfortowa przestrzeń dla sportu:

• Nowoczesna hala sportowa przystosowana do uprawiania różnych dyscyplin sportowych
  • Boiska sportowe z trawy naturalnej, w tym boisko do piłki nożnej i siatkówki

Inspirujące przestrzenie do pracy indywidualnej i relaksu:

• z bogatym zbiorem książek i wyselekcjonowanych materiałów naukowych
  • Ogród na dachu z ponad 1000m2 zieleni
  • Szkolna stołówka serwująca codziennie świeżo przygotowane, pożywne posiłki
  • Kawiarnia studencka
  • Dziedziniec

Ekologiczny, zdrowy styl życia

Dążymy do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów. Na dachu szkoły zbudowaliśmy ekologiczny ogród, w którym rosną zioła, warzywa i owoce.

Posiłki serwowane w naszej stołówce są specjalnie zaprojektowane przez dietetyka z myślą o zdrowym i zbilansowanym odżywianiu. Częścią wspólnej przestrzeni jest duży trawnik, dzięki czemu uczniowie będą mogli spędzać większość czasu na świeżym powietrzu w cieplejszych miesiącach.

Akademeia High School students in phototgraphy class on the school's roof garden

Nagrody i wyróżnienia

Nasz budynek, zaprojektowany przez Medusa Group, został doceniony na arenie międzynarodowej i nagrodzony:

• PLGBC Green Building Award 2017 za najlepszy ekologiczny budynek precertyfikowany w konkursie Towarzystwa Budownictwa Polskiego.
  • Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy 2017 w kategorii Najlepszy Budynek Służby Publicznej
  • Certyfikat LEED "Platinum" za projekt o niskim zużyciu energii i zrównoważone wykorzystanie materiałów budowlanych, w tym materiałów pochodzących z recyklingu i nietoksycznych materiałów lokalnych
  • Najlepsza architektura usług publicznych w Polsce, European Property Award 2019-2020.
  • ICONIC Awards 2020 / Innovative Architecture.