fbpx

Już w październiku 2021 ruszają nasze Kursy Przygotowawcze w wersji online. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów w wieku 12- 15 lat. Prosimy o kontakt pod adresem: akademeia.prep.courses@akademeia.edu.pl

Liceum Akademeia
Akademeia Educational Group

Akademeia Educational Group

Akademeia High School jest częścią Akademeia Educational Group (AEG).

Nasze liceum powstało w oparciu o ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie edukacyjnym jej założyciela oraz grupy doświadczonych nauczycieli, akademików i ekspertów edukacyjnych.

Oprócz Akademeia High School, w skład AEG wchodzą: Akademeia Consulting oraz Akademeia Tutorial College.

Akademeia Consulting

W ramach Akademeia Consulting pracujemy z uczniami, którzy na co dzień chodzą do innych szkół. W oparciu o szeroką diagnostykę oceniającą predyspozycje i umiejętności uczniów, Akademeia Consulting koncentruje się na opracowywaniu dla nich indywidualnych strategii edukacyjnych oraz przygotowaniu ich do aplikowania na zagraniczne uczelnie.


Akademeia Tutorial College

Akademeia Tutorial College jest dedykowana dla osób o wyjątkowych talentach jak również osób o specjalnych potrzebach edukacyjnych, wymagających indywidualnego trybu nauczania. W ramach Akademeia Tutorial College realizujemy program matury brytyjskiej A-levels, a zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym 1:1, częściowo wzorowanym na tutorialach w stylu Oxfordzkim.

Dodatkowo, każdy uczeń ma zapewnioną opiekę mentora, który bacznie przygląda się postępom swoich podopiecznych, identyfikuje potencjalne trudności i wskazuje optymalne rozwiązania. Mentor od samego początku doradza w doborze przedmiotów, staży czy praktyk.

Dowiedz się więcej: www.atc.edu.pl

Na przestrzeni ostatnich 10 lat wielu podopiecznych AEG odniosło znaczące sukcesy akademickie.

Nie tylko dostali się na wybrany kierunek na wymarzonej uczelni za granicą, ale również zdobywali wyróżnienia, uzyskiwali wyniki na najwyższym poziomie oraz aktywnie rozwijali swoje pasje i zainteresowania w trakcie studiów.


AEG zawsze stawiała na wartość dodaną

Pracując w zespole: Uczeń – Rodzic – Akademeia – Szkoła, Akademeia uzyskała świetne wyniki.

Poniżej przedstawiamy osiągnięcia uczniów AEG z lat 2007 – 2017 (2007/2008 – 2017/2018) w procesie rekrutacji na brytyjskie uniwersytety.*

 • Otrzymane
  oferty
  w 2016 - 2017
 • Otrzymane
  oferty
  2007-2015

*W brytyjskim systemie aplikacji na studia (UCAS) każdy uczeń może otrzymać do 5 ofert.
Wszystkie prezentowane statystyki zostały przygotowane na przykładzie ponad stu aplikacji uniwersyteckich.

15 % uczniów AEG zdecydowało się na wyjazd na studia do USA

Studiują lub studiowali na: Harvard, Stanford, Berkeley, Columbia, UPenn, Brown, NYU.

W Akademeia High School dla uczniów zainteresowanych aplikacją na amerykańskie uczelnie stworzyliśmy specjalny kurs przygotowawczy do egzaminów SAT / ACT.

 • Średnie wyniki maturalne uczniów AEG w latach 2007-2015 w systemie A-level
  Średnie wyniki maturalne A-level
  (2007-2015)
 • Średnie wyniki maturalne uczniów AEG
  w latach 2007-2015 w systemie IB
  Średnie wyniki maturalne IB
  (2007-2015)

Blisko 10% uczniów AEG wybrało kierunki artystyczne

Kształcą się w różnych dziedzinach sztuki na najlepszych uczelniach, w szczególności: Berklee College of Music, Pratt Institute, RISD (Rhode Island School of Design), Design Academy Eindhoven, Bartlett etc.

W Akademeia High School dla osób z talentami muzycznymi i artystycznymi stworzyliśmy program przygotowawczy na te uczelnie (portfolio, przesłuchania, prezentacja).

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+