fbpx

Akademeia Virtual Open Day on Saturday, October 16th at 10:00am. All invited. Registration required. 

Liceum Akademeia
Nasza wizja szkoły
School Mission
  • Akademeia High School
  • School Mission

    Akademeia High School to liceum zorganizowane na wzór uniwersytetu.

    W trakcie dwóch pierwszych lat nauki realizujemy program iGCSE, wzbogacony o nasz program autorski. Program nauki kończy się brytyjską maturą A Level.

    Wychodzimy z założenia, że szkoła powinna być miejscem, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania akademickie, poszerzać horyzonty, zdobyć wykształcenie na najwyższym poziomie oraz przygotować się do podjęcia studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach, ale nie tylko.

    Osoby, które przejawiają talenty artystyczne, plastyczne bądź muzyczne, zacięci sportowcy, aspirujący młodzi aktorzy, przyszli filmowcy znajdą u nas przestrzeń na rozwijanie swoich pasji. Z myślą o nich, przygotowaliśmy program edukacyjny, który zapewnia możliwość rozwoju na poziomie profesjonalnym w wybranej przez nich dziedzinie.

Let’s start your journey!

W czasach starożytnych, podwaliny edukacji kształtowały się podczas spotkań myślicieli i filozofów, których pomysły i idee stawały się wielkie dzięki dialogowi.

Akademeia High School stanowi jeden z kamieni milowych na ścieżce edukacyjnej naszych uczniów, ponieważ wiemy, że edukacja powinna opierać się na współpracy, powinna przypominać podróż, nie zaś proces produkcji. Podobnie jak pedagodzy w czasach antycznych, towarzyszymy każdemu uczniowi na jego drodze ku odkrywaniu i poznawaniu kolejnych dziedzin wiedzy, oraz rozwijaniu jego umiejętności zgodnie z posiadanym potencjałem i możliwościami.

Podstawą naszego programu nauczania jest nauka krytycznego myślenia, dzięki któremu nasi uczniowie mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw ery informacji. Przygotowując kolejne pokolenie do rozwiązywania problemów czy analizowania zjawisk z którymi nie mieliśmy jeszcze do czynienia, dokładamy wszelkich starań by w przyszłości bez cienia strachu czy obawy zgłębiali nowe obszary wiedzy, poszukiwali nowatorskich rozwiązań, byli ciekawi świata i odważni w zadawaniu pytań.

Ta odważna wizja edukacji jest realizowana w naszej szkole dzięki nauczycielom i mentorom, którzy wytrwale pracują z uczniami, pomagając im urzeczywistniać ich intelektualne i twórcze ambicje.

Akademeia High School to szkoła zorganizowana na wzór uniwersytetu, ponieważ wierzymy, że dobre doświadczenie akademickie zaczyna już na etapie liceum.

Nasi uczniowie korzystają z szerokiego wachlarza doświadczeń zawodowych i życiowych zdobytych przez naszą kadrę naukową podczas wieloletniej pracy w sektorze prywatnym.

Nauczyciele Akademeia High School to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, posiadający rozległe kwalifikacje oraz tytuły naukowe uzyskane na prestiżowych uczelniach całego świata. Ten intelektualny fundament stanowi podstawę naszego sukcesu.

Stworzyliśmy szkołę na bazie naszego bogatego doświadczenia w doradztwie edukacyjnym, wiedzy i umięjętności naszych nauczycieli i współpracujących z nami specjalistów oraz psychologów edukacyjnych, rzetelnego przygotowania oraz pełnego zaangażowania całego zespołu.

Folder o szkole

calendarclockconversationGroup 4Facebooki_icon7zdocdocxgifjpgodpodsodtpdfpngpptpptxicon_speakertxticon_video_playxlszippictureShapelightbulbline_moremapOvalGroup 7Group 7Page 1Twitterzoom_inzoom_plus+