Letnie kursy
Summer School

W 2023 roku kursy Summer School odbędą się w dniach 24-28 czerwca.

Kursy są opracowywane, rozwijane i prowadzone przez naszą doświadczoną kadrę nauczycielską i podobnie do naszego programu nauczania – obejmują swym zakresem szeroki wachlarz dyscyplin. Ponadto opierają się na naszej filozofii nauczania i nadrzędnej misji, by pomóc każdemu uczniowi osiągnąć pełny potencjał i doskonałość akademicką.

2023 Summer Schools

Cena jednego kursu wynosi 3150 zł i zawiera codzienny obiad oraz wszystkie lekcje i zajęcia. Każdy kurs trwa 20 godzin tygodniowo i składa się z zajęć lekcyjnych i sportowych prowadzonych przez naszą kadrę akademicką.

Aby uczestniczyć w kursach, uczniowie muszą znać język angielski na poziomie minimum B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (CEFR).

 

Summer School to intelektualnie stymulujący i zabawny przedsmak życia akademickiego w Akademeii. Jest to idealne rozwiązanie dla uczniów, którzy chcą przekonać się, jak wygląda uczenie się w naszej szkole. 
Andrew James, Director of Admissions and Summer School Coordinator

 


Plan dnia

Od soboty 24 czerwca do wtorku 27 czerwca

09.00 do 10.35 – Lekcje
10.35 do 10.50 – Przerwa
10.50 do 11.50 – Lekcje
12.00 do 13.20 – Zajęcia sportowe/zajęcia dodatkowe*.
13.20 do 14.00 – Lunch
14.00 do 15.35 – Lekcje

Środa 28 czerwca

Od 09.00 do 10.35 – Lekcje
10.35 do 10.50 – Przerwa
10.50 do 11.50 – Lekcje
11.50 do 12.20 – Przerwa
12.20 do 13.50 – Prezentacje końcowe
13.50 do 15.00 – Barbeque i gry

*Sporty/aktywności: Capture the Flag, Badminton, Gry zespołowe, Active Stretch, AHS Mini Olympics, Football, Volleyball, Table Tennis


 

Rejestracja 

Aby zapisać się na Summer School 2023, prosimy o wypełnienie formularza.

W razie pytań prosimy o kontakt, a chętnie opowiemy więcej o kursach Summer School.

Akademeia High School
summer.school@akademeia.edu.pl


 

Nasze kursy (wiek uczestników: 12-17 lat)

Nasze kursy pozwalają uczniom doświadczyć unikalnego podejścia Akademeia do nauki. Skupiając się na konkretnym temacie, uczestnicy zyskują lepszy wgląd w wybraną dziedzinę i uczą się podstawowych umiejętności niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w ich obszarach zainteresowań.

English, Creativity and Performance

„Mowa ma moc. Słowa nie bledną. To, co zaczyna się jako dźwięk, kończy się czynem”. – Abraham Joshua Heschel.   

Dołącz do nas tego lata na nasz interdyscyplinarny program Summer School, który rozwinie umiejętności pisania uczniów poprzez interakcję tekstową i kreatywną współpracę, budując w kierunku końcowego elementu wydajności.  

Nasz innowacyjny program nauczania początkowo wystawi uczniów na działanie wielu stymulujących typów tekstów, skupiając się na tym, jak pisarze są w stanie przekazać swoje pomysły poprzez takie cechy jak formułowanie fabuły, budowanie postaci i dialogów oraz budowanie napięcia. Następnie uczniowie będą mieli okazję do tworzenia i wykonywania własnych utworów pisanych z wyobraźnią, przy fachowym wsparciu i wskazówkach naszych nauczycieli języka angielskiego i sztuki twórczej.   

Dzięki wybitnemu poziomowi nauczania, który otrzymają podczas Summer School, uczniowie z pewnością nabiorą pewności siebie w posługiwaniu się szeregiem umiejętności z języka angielskiego, jednocześnie rozkwitając intelektualnie.  Dzięki zwiększonemu zrozumieniu, jak zarówno pisane, jak i niejęzykowe formy twórczej ekspresji działają w harmonii, uczniowie opuszczą ten kurs Summer School czując się bardziej pewni swoich umiejętności pisania i bardziej doceniając moc pisanego i mówionego słowa, aby przekazać swoje myśli i pomysły.     

Docelowy przedział wiekowy: 12-14 

STEM

„Nauki ścisłe, matematyka i inżynieria mogą dać ci ekscytującą moc stania się nie tylko widzami lub konsumentami, ale aktywnymi odkrywcami, twórcami i wykonawcami, którzy pomogą wymyślić przyszłość”.  - Dr Susan Hockfield

Zainspirowany słowami Hockfield, inauguracyjny kurs letniej szkoły STEM Akademeia wprowadzi uczniów w moc przedmiotów STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka), aby rozpocząć podróż naszych uczniów do stania się wykonawcami jutrzejszego świata. Zarówno matematyka, jak i nauki ścisłe nigdy nie działają w izolacji, a przyjmując Układ Słoneczny jako punkt skupienia, zapewnimy, że uczestnicy będą wyposażeni zarówno w narzędzia matematyczne, jak i praktyczne konteksty, które pomogą im rozwinąć zrozumienie naszego wszechświata.

Zgodnie ze słowami Rogera Bacona: „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauk ścisłych”. Dlatego zaczniemy od wyposażenia uczniów w niezbędne pojęcia matematyczne i narzędzia analityczne, aby odblokować praktyczny nacisk na nasz kurs. Po osiągnięciu tego celu nasi nauczyciele przedmiotów ścisłych zabiorą uczniów w podróż po naszym wszechświecie, poznając fascynujące wymiary i zjawiska w Układzie Słonecznym.

Nasz letni kurs STEM zapewni uczniom nowe i interesujące koncepcje matematyczne, analizę danych, modelowanie, drukowanie 3D, pracę w grupach, umiejętności prezentacji i mnóstwo zabawy!

Docelowy przedział wiekowy: 13-16


Kontakt

W przypadku pytań, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem Summer School.

Andrew James, Summer School Coordinator
summer.school@akademeia.edu.pl

Akademeia High School
Ledóchowskiej 2
02-972 Warszawa

+ 48 22 299 87 80

+48 538 052 454

Uczestnictwo i koszty Summer School Szczegółowy plan dnia Zarejestruj się! Nasze kursy (12-16 lat) Regulamin Kontakt
calendar clock conversation Group 4 Created with Sketch. Facebook Created with Sketch. i_icon Created with Sketch. 7z Created with Sketch. doc Created with Sketch. docx Created with Sketch. gif Created with Sketch. jpg Created with Sketch. odp Created with Sketch. ods Created with Sketch. odt Created with Sketch. pdf Created with Sketch. png Created with Sketch. ppt Created with Sketch. pptx Created with Sketch. icon_speaker Created with Sketch. txt Created with Sketch. icon_video_play Created with Sketch. xls Created with Sketch. zip Created with Sketch. picture Created with Sketch. Shape Created with Sketch. lightbulb line_more Created with Sketch. map Oval Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Group 7 Created with Sketch. Page 1 Created with Sketch. Twitter Created with Sketch. zoom_in Created with Sketch. zoom_plus Created with Sketch. +