Lucy jest z wykształcenia psychologiem ze specjalizacją w klinicznej psychologii społecznej. Ma ponad 15-letnie doświadczenie pracy w międzynarodowym systemie edukacyjnym, zarówno na poziomie szkoły podstawowej, jak i średniej. Lucy jest pasjonatką modelu edukacji włączającej (inkluzyjnej), która uwzględnia różnorodność uczniów i ich potrzeby. Swoją karierę poświęciła tworzeniu takiego środowiska nauczania i uczenia się, w którym wszyscy uczniowie mogą odnieść sukces, poprzez współpracę z rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami. Niedawno otrzymała Certyfikat Edukacji Specjalnej w Szkołach Międzynarodowych (wydany przez Departament Stanu USA), a obecnie kończy podyplomowe studia na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie Diagnozy Klinicznej Dzieci.
Wychowana w Toronto, w Kanadzie, Lucy sama doświadczyła różnych systemów edukacyjnych w trzech różnych językach, co pozwoliło jej dogłębnie zrozumieć wartości oraz wyzwania związane z edukacją w szkole międzynarodowej.
Jako Head Wellbeing Department wraz z zespołem zachęca i pokazuje uczniom, jak dbać o swój własny dobrostan, który jest trampoliną do zdobywania celów i realizacji marzeń.
Dr Marta Dżoga
Mgr, Kulturoznawstwo, Uniwersytet Warszawski
dr, Nauki Społeczne, Polska Akademia Nauk, Warszawa
Z wykształcenia kulturoznawca (Uniwersytet Warszawski) i doktor nauk społecznych (Polska Akademia Nauk, Warszawa), dr Marta Dżoga dołączyła do Akademeia High School w roku 2016, gdzie pracowała z uczniami najpierw w roli mentora, a obecnie coacha będąc integralną częścią zespołu Wellbeing. Korzystając z doświadczeń nabytych podczas szkoleń coachingowych oraz w Szkole Trenerów NVC (Porozumienie Bez Przemocy), Marta towarzyszy uczniom w procesie odkrywaniu wewnętrznych zasobów i własnej sprawczości, w zrozumieniu swoich potrzeb i marzeń, oraz porządkowaniu priorytetów. Wcześniej Marta prowadziła działalność akademicką i popularyzowała naukę, kierując projektami oraz warsztatami edukacyjnymi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w rozmaitych instytucjach kultury, m.in. w Muzeum POLIN oraz Domu Spotkań z Historią.
Marta propaguje na co dzień niezwykłą moc rozmowy, umiejętności aktywnego słuchania i otwartości na drugiego człowieka – wartości, którymi kieruje się w życiu i w pracy.
Agata Ziarko
BSc Neuroscience, University of St Andrews
MSc Psychological Studies, University of Glasgow
MSc Psychological Therapy in Primary Care, University of Dundee
Agata Ziarko jest psychologiem i terapeutką. Po ukończeniu studiów licencjackich z neurologii na University of St Andrews odbyła kurs psychologii na University of Glasgow. Następnie, przed rozpoczęciem profesjonalnego szkolenia w zakresie terapii psychologicznych w specjalizacji terapii poznawczo-behawioralnej, pracowała jako asystentka psychologa klinicznego. Przed powrotem do Polski pracowała w szkockiej Narodowej Służbie Zdrowia jako terapeuta zdrowia psychicznego podstawowej opieki zdrowotnej. Leczyła pacjentów z typowymi problemami zdrowia psychicznego o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, takimi jak zaburzenia lękowe, depresja, niska samoocena i stres.
Jako członek Wellbeing Department, Agata wykorzysta swoje doświadczenie, aby pomóc uczniom w rozwinięciu większej świadomości czynników, które pogarszają ich samopoczucie, powodują stres, obniżają motywację, a także doprowadzają do utraty perspektywy. Swoje umiejętności zawodowe wykorzysta do pracy z uczniami doświadczającymi stresu, łagodnych stanów lękowych lub pogorszenia nastroju, a także pomoże uporać się z perfekcjonizmem i brakiem asertywności.
Sylwia Bartela
Mgr, Wyższa Szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej, specjalizacje: pedagogika resocjalizacyjna, kryminologia, tytuł: pedagog
Polska Federacja Społeczności Terapeutycznych, tytuł: specjalista psychoterapii uzależnień
Sylwia Bartela jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogiki Resocjalizacyjnej na kierunku pedagogiki resocjalizacyjnej i kryminologii. Pasjonuje ją praca z ludźmi. Sylwia ma piętnaście lat doświadczenia w pracy w schronisku dla młodzieży. Jej pragnienie, aby dowiedzieć się więcej o podstawowych ludzkich potrzebach i konsekwencjach ich niezaspokojenia doprowadziło ją do pracy z osobami doświadczającymi bezdomności. Ponadto Sylwia uzyskała tytuł specjalistki psychoterapii uzależnień w Polskim Stowarzyszeniu Wspólnot Terapeutycznych i pracowała jako kierowniczka Centrum Interwencji Uzależnień w Monarze. Sylwia jest doradcą szkolnym w Akademeia (ATC, AHS) od pięciu lat. Obecnie, jako członkini Wellbeing Departament, Sylwia czuwa nad całościowym rozwojem uczniów.